REKLAMA

Detox na Nový rok

ELLE pro vás má pět triků, jak očistit tělo a cítit se znovuzrozeně hned 1. ledna.

1. Používejte přírodní a organické produkty

Vyhněte se pesticidům a chemickým produktům, raději vsaďte na organické přípravky. Vaše tělo tím získá důležité živiny a vitamíny. Je to nejen zdravější pro vás, ale i pro naši planetu. Zkuste například před party pít hruškový džus. Po ní pak funguje i citronová štáva s medem. Na detox jater pomáhá chroupání špenátových listů. Kyselé okurky jsou také přírodním vyprošťovákem a osvědčená je i česnečka.

giphy 1 952f4


 

2. Neutralizujte pH v těle

Jak co nejúčinněji rekalibrovat pH v těle? Zbavit se kávy, alkoholu, nikotinu, cukrů, nasycených tuků a živočišných bílkovin? Jezte prvního ledna hodně syrového nebo vařeného ovoce, pijte vodu s citrónem, jablečný ocet, zázvorový nebo mátový čaj. Snažte se jíst dostatek celozrnných obilovin a rostliných bílkovin.

giphy 4 3f42d


 

3. Pijte hodně vody

Základem každé detoxikace je pití tekutin. Pijte vodu, tím vyloučíte škodlivé toxiny z těla.

giphy ee34a


4. Naučte se správně dýchat

Existují 4 jednoduché techniky dýchání. První je rychlé a plynulé dýchaní. Druhé je střední frekvence vdechování, kdy nasáváte vzduch pomocí centrálních části plic. Třetí technika je hluboké dýchání, kdy se otevřou pořádně celé plíce. A nakonec čtvrtá technika je kompletní dýchání, kdy používáte každou část vašich plic a svaly podél hrudníku. Zkuste techniky dýchání procvičovat každý den a uvidíte, že i pomocí správného dýchání se zbavíte škodlivých látek z těla.

giphy 2 6b113


 

5. Sportujte

Je jedno, jestli jen rádi chodíte na procházky nebo si v bazénu dáte 40 délek, cvičení je nejlepší způsob, jak se zbavit toxinu a znovu dodat tělu energii. A zároveň je cvičení i dobré proti lednovým depresím.

giphy 3 beafc

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA