ELLE průvodce: Kam se vydat v Praze do sauny?

Mandarin Oriental Spa 

Ve Spa hotelu Mandarin Oriental si přijdou na své hlavně milovníci soukromí a luxusu. Od chvíle, kdy sem vstoupíte a sundáte kabát, vás obklopí péčí a starostlivostí. Každá minuta strávená tady bude využita k maximálnímu zrelaxování těla i duše. Vzhledem k tomu, že Spa najdete v historické budově, je finská sauna součástí fitness centra v nové budově. Vybavena je ledovou sprchou. V lázních jako takových si pak můžete užít soukromí a luxusu v oddělených „pokojíčcích“. Ty jsou vybaveny parní lázní a masážní místností. Až vypijete uklidňující čaj, relax může začít. Nejprve se v klidu oddáváte příjemnému teplu a vlhku v páře, kde důkladně prohřejete celé tělo. Následně pokračujete jednou z nabízených procedur. Já jsem vyzkoušela terapii Oriental Essence, masáž s využitím esenciálních olejů míchaných přímo pro Mandarin. Po kombinaci páry a masáže jsem se cítila jako znovuzrozená a neuvěřitelně odpočatá. Domů jsem odcházela jako na obláčku a alespoň o pět let mladší.

Emblem hotel Spa 

Hotel Emblem obdivuji pro jeho kubistickou budovu už dlouhou dobu. Místní M Spa je vyhlášené. Vyhřívat se tu můžete v prostorné finské sauně s příjemnou aromaterapeutickou vůní, v páře a na kamenném Kleinově chodníku pro masáž reflexních zón na chodidlech. To vše obklopené luxusním bílým mramorem. Ze statických důvodů tady nenajdete bazének, ale kromě sprchy je tu i ledová lázeň, která poslouží všem otužilcům. Po saunování můžete odpočívat v příjemné relaxační místnosti s nabídkou ledovcové vody nebo bylinných čajů, v létě pak lze využít soukromé terasy (takže se rovnou i opálíte!). Celé M Spa se totiž nachází na střeše hotelu v samém srdci centra Prahy. Chcete se cítit přímo královsky? Zarezervujte si soukromou jacuzzi přímo s výhledem na staré město a pražský hrad. 

SAUNIA 

Saunový svět s několika pobočkami po Praze i Čechách je bezesporu největším saunovým projektem u nás. Masovky nejsou zrovna můj šálek kávy a byla jsem zvědavá, jak se s tímto problémem v Saunii poprali. Tak pozor, klobouk dolů! Navštívila jsem pobočku na Černém mostě, kde vše ještě voní novotou. Moderní design, který maximálně využívá přírodních materiálů. Provozovatelé se opravdu vynasnažili, aby lidé měli co nejvíce soukromí. Převlékací kabinky, oddělené sprchy, sprchy u saun vybavené zástěnami, odpočívárna, kde se nesmí mluvit. Všude je navíc zakázáno používání mobilních telefonů. Všechny Saunie nabízejí mnoho druhů saun, ty novější i venkovní terasu se saunami, sprchami, bazénkem, lehátky a nechybí ani relaxační bar s lehkým občerstvením. V Saunii se můžete účastnit saunových ceremoniálů, zajít si na masáž nebo kosmetiku a čeho si já nejvíce cením, je bodypeeling v Herbal sauně.