Fitko, ve kterém budete cvičením vyrábět energii

Chodíte pravidelně do fitka, ale přijde vám to málo? Chtěli byste čas strávený tam využít nějak smysluplně? V tomhle fitness centru zvládnete obojí. V Terra Hale na lekcích spinningu budete nejenom pálit tuky, ale zároveň ekologicky vyrábět energii, která pohání vybavení celého prostoru.

Tady bude vaše energie opravdu něčemu užitečná. Terra Hale se nachází v hotelu  u londýnského tržiště Shepherd's Bush Market. Rotující kola jsou postavena tak, aby akumulovala energii, kterou pak může využívat hotel na svůj provoz.

Až sem přijdete, stáhněte si do mobilu speciální aplikaci, která vám přesně poví, jakou rychlostí jedete, kolik pálíte kalorií a samozřejmě i to, kolik wattů jste během cvičení vyprodukovali.

Osm až deset návštěvníků prý dokáže během padesáti minut spinningu generovat mezi 1500 a 3300 watty. Pro srovnání, stolní počítač potřebuje k hodinovému provozu 400 wattů, notebook 200 a zářivka 60.

Terra Hale založil Slovák Michal Homola. Podle něj je princip podobný, jako u větrného mlýna. Když šlapete do pedálů, vyrábíte energii. Zachytí tu až 74% vynaložené energie a dále ji pak využít.

Celé fitko je navíc bezplastové, podložky na jógu jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů.

EBC promo