REKLAMA

hELLE cvičí s Nike: šéfredaktorka Andrea Běhounková

REKLAMA

Asi se ptáte, proč právě tady a teď píšu o lásce. Hádejte! Protože jednou z mých posledních velkých LOVE je běhání. Nevím, jak se to stalo a proč se to stalo právě teď, ale prostě se to semlelo. Asi mám dost kliku, protože to všechno jde tak nějak samo. Vlastně momentálně nedokážu pochopit, jak může někdo bez běhání být. Neumím vám poradit, jak se přinutit, když se vám nechce, protože mně se chce vždycky.
Ale abyste rozuměli, samozřejmě že se trápím, bolí to a občas vypouštím duši. No pain, no game.

Paul Andrew Fatales cd24a

Asi na tom něco bude. Neřeším to. Když začně bolet koleno, zpomalím nebo jdu. A za chvíli zkusím běžet znova. Někdy uběhnu jen pět kilometrů, jindy víc. Občas i míň, a co? Neběhám kvůli matematice, běhám pro pocit z běhání. A asi nejdůležitější pro mě je, že mě nikdo a nic nenutí. 
Vlastně ani projekt ELLE a Nike mě k ničemu nezavazoval. Dostala jsem krásné tenisky, boží bundičku a multifunkční triko, ale to můžu nosit i na procházku se psem, říkala jsem si. Přinejhorším budu místo běhání chodit. Nebo ležet. Každý to pochopí... Mám malé dítě, manažerskou funkci, nepotřebuju zhubnout a moje fyzička mi je jedno. Nějak už to zdůvodním. Sobě i čtenářkám. Ale možná právě proto je to tak snadné. Neměla jsem žádná očekávání ani ambice. Jen jsem začala běhat...


running mario testino 41a4c

Omlouvám se, že vás nezahrnu vychytávkama, jak správně běhat. Superúčinnými tipy, jak si běhání zamilovat. Neporadím vám ani to, jak běhat protože chcete, a ne protože musíte. Asi by se to hodilo na závěr hELLE cvičí s ELLE, ale je mi líto, nic takového podle mě neexistuje.
 Můžu vám poradit, jak se zlepšovat, jak správně dýchat, jak najít rytmus. Můžu vám doporučit knihy, které vás naučí běhat. Nic z toho vás ale nenaučí běh milovat. Na to musíte přijít sama. A proto mám pro vás jedinou radu. JUST DO IT. Běhejte, zamilovávejte se, a když to nefunguje, jděte od toho a zkuste to znovu, jinde a jinak. Jednou to klapne. Najdete to pravé. Kluka i pohyb, který vám dá křídla.l81372 1e57f 

P. S. A jak je to s těmi maratony? Běhám je ve snu. Možná jich bylo i víc, ale napočítala jsem jich pět a vždycky jsem byla první. Nekruťte hlavou, o láskách se přece sní, nebo ne?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA