Jak si doma připravit ořechové mléko? Zcela jednoduše!

Modelky a mnohé celebrity na to přísahají! Ořechové mléko je prý zaručeným receptem na krásu, zdraví, štíhlou postavu. Pro vegetariány a vegany je to navíc dobrá alternativa nahrazující kravské mléko. Různá ořechová mléka nabízejí obchody se zdravou výživou nebo některé supermarkety, ale v produktech je většinou příliš cukru. Proto je lepší si toto mléko raději připravit doma, neboť budete přesně vědět, co obsahuje a navíc je to rychlé a nestojí to mnoho. 

Základní recept na domácí ořechové mléko

Přísady na cca 1 litr:

200 g ořechů (kešu, lískové nebo mandle), voda

Postup:

1. Ořechy nechte namočené nejlépe přes noc ve vodě.

2. Dejte ořechy do vysoké nádoby, abyste je mohli rozmixovat tyčovým mixérem a zalijte vodou tak, aby dosahovala k rysce ukazující litr.

3. Potom 1-2 minuty mixujte na nejvyšší obrátky. Tekutina by měla plynule měnit barvu až do bílé a neměla by obsahovat žádné větší kousky ořechů. Poté můžete snížit obrátky a mixovat tak dlouho, dokud tekutina nebude úplně hladká.

4. Tekutinu přelijte do pytlíku na výrobu ořechového mléka (koupíte např. na www.vitalvibe.eu) - pytlík má funkci filtru, takže pod něj nezapomeňte dát nádobu, do které vám nateče přeceděné mléko. Nalijte nejlépe do skleněné nádoby a uchovávejte v lednici.

Tip ELLE: Mléko můžete přichutit trochou vanilky, skořice nebo třeba medu. 

Ořechové zbytky můžete použít při pečení sušenek, koláčů nebo je přidat k vašemu rannímu müsli. 

224 2935a

Proč je ořechové mléko zdravé?

Obsahuje mnoho vlákniny a především je velmi zajímavé pro ty, kteří trpí potravinovou intolerancí nebo alergiemi. Ořechové mléko neobsahuje laktózu ani lepek. Má méně tuku a kalorií než normální mléka, neobsahuje cukr. Na rozdíl od kravského mléka nemá žádný obsah vápníku a méně bílkovin. Nicméně sečteno a podtrženo: Jde o bohatý koktejl zdravých a přínosných látek, který má v sobě mj. vitamíny skupiny B, omega 3 a 6 mastné kyseliny, zinek, draslík a mnoho dalších. 

ČTĚTE TAKÉ: 5 tipů, jak používat kokosový olej


5 tipu jak pouzivat kokosovy olej desktop 67 42 e4570