Open-air fitness

Posilovna, poznamenala jste si k dnešnímu datu do diáře. Jenže při pohledu z okna se vám nikam nechce. Sluníčko svítí a to poslední, po čem toužíte, je uvěznit se v překlimatizované tělocvičně pod zářivkami...
Nemusíte! Nazujte tenisky a vyběhněte do přírody. Oprašte kolo, rozmotejte staré švihadlo (rope skipping je zase trendy), zašněrujte inliny nebo jen popadněte frisbee a jděte si házet na louku. Jarní počasí k tomu přímo vybízí. Navíc má cvičení pod širým nebem hned několik nesporných výhod.

Důvody, proč sportovat venku:

1) Nepotřebujete permanentku ani rezervaci

Zapomněla jste si rezervovat hodinu a na recepci fitness klubu vám právě oznámili, že lekce je už obsazená. Máte po náladě. To se vám v open-air ‚fitku‘ nemůže stát. Otevřeno je nonstop, o volná místa není nouze a vstup je zdarma. Ideální, aspoň nemusíte utrácet tisíce za permanentky. Za ušetřené peníze si pak můžete pořídit hned několik trendy sportovních outfitů.

2) Nemusíte nikam dojíždět

Na studiové hodině se sice mučíte ‚jen‘ šedesát minut, ale dalších šedesát vám trvá na ni dojet. Ano, mohla jste chodit do tělocvičny v ulici, ale štítila jste se tam sáhnout už jen na kliku u dveří. Sportování tak obětujete celé odpoledne a takový luxus si můžete dovolit maximálně dvakrát týdně.

Do parku za rohem můžete vyběhnout i o polední pauze. Na rozdíl od kolegů, kteří poobědvali svíčkovou se šesti, budete čilá, a ještě budete mít čas vyrazit po práci s kamarádkou na nákupy.

3) Získáte zdravou barvu

Jste zpocená jak po bikram józe a máte pocit, že každou chvíli zkolabujete. Ve vydýchaném sále bylo na omdlení. Navíc vám studený vzduch z klimatizace foukal přímo na záda, takže se zítra zřejmě nehnete.

Vsaďte na kyslík! Na čerstvém vzduchu se vám bude lépe dýchat, tváře vám krásně zrůžoví a ještě se opálíte. Přírodní ‚solárko‘ je bonusem pro pravidelné návštěvnice.

4) Můžete změnit místo

Přistihla jste se, že bezmyšlenkovitě skáčete do rytmu a hlas trenérky k vám doléhá jakoby z dálky? Radost z pohybu vyprchala. Stejní lidé, stejné prostředí, stejné sestavy vás už nudí...

Vyměňte je za živé kulisy. Potkáte nové tváře, přizpůsobíte si program vlastní zátěži a tempu a v iPodu naladíte oblíbenou kapelu. Sport vás znovu začne těšit. Navíc si všimnete věcí, které jste předtím neviděla, a ani nepostřehnete, že už máte v nohách pět kilometrů.

5) Osprchujete se v soukromí

Oči máte sklopené a snažíte se nezírat. Přesto jste si nemohla nevšimnout obrovských jizev sousedky ve vedlejší sprše. A co teprve ty podivné skvrny, které má na zádech žena naproti. Nejsou nakažlivé? A co když stejně kriticky hodnotí ony mě?

Neoholila jsem si nohy a můj bok ‚zdobí‘ tmavé mateřské znaménko velikosti mexického dolaru. Ušetřete se podobných stresů a dopřejte si sprchu ve vlastní koupelně. Po náročném outdoorovém tréninku si budete moct napustit vanu plnou voňavé pěny, a ještě si v ní zazpívat.

REKLAMA