Plavková sezona se blíží. Jak letos konečně zhubnout?

1. Plán
Než se pustíte do hubnutí a cvičení, potřebujete mít jasný plán. Kolik chcete shodit, za jak dlouho, co budete jíst, co budete cvičit a kdy. Zvažte se, změřte se, ať můžete pozorovat, jak se vaše tělo mění a centimetry mizí. Jako první věc vyházejte z lednice a špajzky všechny nezdravé potraviny. Naopak si nakupte luštěniny, rýži, zeleninu, ovoce, ryby a kvalitní maso. Počítejte s tím, že bude náročné zvykat si na nový režim a jídelníček.

2. Zapomeňte na extrémy
Žádné přehnané diety a cvičení dlouho nikomu nevydržely. Takže klidně občas zhřešte, jen s mírou. Cvičit také nemusíte každý den. Hlavní je, aby vás to bavilo a vydrželo vám to. Neberte to jako povinnost, ale jako radost. Nikam nespěchejte, užívejte si to a výsledky brzy uvidíte!

3. Začínáme
Začněte pomalu a v klidu. Ráno si přivstaňte a pořádně se nasnídejte, připravujte si jídlo do práce a pijte hodně vody. Když vás přepadne hlad, mějte u sebe pořád nějaké zdravé mlsání. Co se týče cvičení, zapomeňte na kruhové tréninky a podobné masakry. Choďte běhat, plavat, na brusle nebo na kolo. Užívejte si, že je hezky a můžete se hýbat na čerstvém vzduchu. Jak to jen půjde, choďte pěšky.

4. Co dál?
Až si na nový životní styl trochu zvyknete a vaše tělo snese větší nápor, klidně trochu přitvrďte. Naordinujte si třeba oblíbený 30 Day Shred s Jillian Michaels nebo cvičte s fitfabstrong.cz – čtyřtýdenní fitness program, který se cvičí z pohodlí domova a zcela zdarma.

 

EBC promo