TIPY, JAK PROŽÍT ZDRAVĚJŠÍ LÉTO (2. ČÁST)

1. PROTÁHNĚTE SE
Lidská těla jsou velmi chytré, a často také velmi líné stroje, které neustále potřebují nové fyzické výzvy, aby u nich proběhla skutečná změna. Pokud bychom tedy v posilovně při každé návštěvě neustále cvičili stále stejnou rutinu, lidské tělo by zapnulo autopilota, zacvičilo si, ale po čase by se stalo vůči prováděným cvikům imunní, a nenastala by tak žádná viditelná fyzická změna. To nejlepší, co pro tělo můžete udělat, je protahovat ho. Protahováním jsou myšleny pohyby, při nichž je tělo nuceno používat svaly tak, že ztrácíte komfort a tělo kontrolu nad automaticky vykonávanými pohyby. Někteří šťastlivci to s přehledem zvládají sami doma, někdo zase potřebuje motivaci a cvičení ve skupině. Pro začátek ale můžete zkusit některé z fitness videí na YouTube.

3. BORŮVKOVÝ BOOST
Léto je každoročně obdobím, kdy spoustu lidí touha po krásné postavě přinutí začít se sebou něco dělat. Cest k vysněnému tělu vedou stovky. Tou nejčastější jsou pravděpodobně diety. Sestavena jich byla celá řada a přibliižně tak o polovině z nich by se dalo spekulovat. Existuje ale jeden způsob, kterým můžete kteroukoli dietu vylepšit a pozvednout ji na vyšší level. Dopřejte si každé ráno mix čerstvého lesního ovoce (ostružiny, jahody, borůvky). Tělu dopřejí potřebné množství antioxidantů, které pomáhají zabránit poškozování tkání, a navíc snižují rizika onemocnění souvisejících s věkem. Lesní ovoce je navíc vynikajícím zdrojem vlákniny, která pomáhá udržovat hladinu cholesterolu, a dokonce může zabránit vzniku některých druhů rakoviny. 

3. VŠUDE DOBŘE, DOMA CVIČIT
Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kdo při prvních slunečních paprscích s úsměvem vybíhají pokořit každodenních pár kilometrů, můžete si v klidu zacvičit doma. Více než běh nabízí on-line cvičení možnost, jak zvýšit výdrž, budovat svalovou hmotu, spálit kalorie a vytvarovat tělo. Jaké fitness servery jsou momentálně nejpopulárnější? Fitness fashionistky Christina Howells a Charli Cohen nedávno spustily svůj on-line fitness program ThatGirl (www.thatgirllondon.com), který nabízí širokou škálu zábavy a velmi efektivní vysoce intenzivní cvičení, jež nezabírá kvantum času, a vejde se tak snadno do vašeho denního plánu. Pokud vás fascinuje jóga, zkuste Movementformodernlife.com nebo Yogaglo.com. A jestliže toužíte po překrásné figuře, jakou se pyšní baletky, vyzkoušejte Barrecore.co.uk nebo Balletbeautiful.com. 

4. NAKUPTE VYBAVENÍ
Představu sportování má spousta z nás zažitou jako namáhavou činnost prováděnou v nehezkých botách a špatně padnoucím oblečení. Časy se ale změnily a sport je teď hodně trendy záležitostí. Dokonce tak moc, že sportovní tematika je pro letošní rok v módě zcela zásadní. Jak se tedy donutit ráno vstát a jít běhat nebo plavat? Nakupte si výbavu. Chce to krásnou podprsenku na běhání, pohodlné tílko z lehkého materiálu, super legíny se vzorem a tenisky, ve kterých nebudete jen dobře běhat, ale i vypadat, Připravená taška s nově nakoupeným oblečením a teniskami je jednou z největších motivací, které se vám může dostat. Shopping můžete začít zrovna nákupem tašky. Nám se líbí ta od české designérky Heleny Heinz. 

EBC promo