Trápí vás nafouknuté břicho? Víme, jakým jídlům se vyhnout

Pravidelným pohybem můžete docílit štíhlé postavy, jestli ale nebudete svoje tělo poslouchat, ploché břicho mít nikdy nebudete. Některé potraviny nám zkrátka nedělají dobře a musíme to respektovat. Jak nejlépe zjistit, jestli vám nějaké jídlo vadí? Zkuste ho alespoň na dva týdny vyřadit z jídelníčku a uvidíte.  

U každého je to navíc něco jiného. Existuje ale pár věcí, které nedělají dobře většině z nás. Které to jsou?

Laktóza
Mléko, jogurty, sýry… Laktóza na sebe v břiše poutá vodu a to způsobuje nadýmání a průjmy. Vyzkoušejte místo toho třeba kefíry nebo kvalitní jogurty. Dnes samozřejmě už můžete vybírat ze spousty rostlinných alternativ.

Lepek
Trápí vás křeče v břiše a i když cvičíte, stále nemůžete shodit tuk kolem břicha? Vysaďte lepek. Zbytečně ale klasické pšeničné pečivo nenahrazujte tím bezlepkovým. Mohli byste si ještě více uškodit. Aby totiž výrobci něčím chuť dorovnali, nahrazují lepek třeba cukrem. Místo těstovin si dejte rýži, chleba k snídani nahraďte vajíčky nebo ovocným smoothie.

Sodovky
Sycené vody často způsobují nadměrnou produkci plynu v trávicím ústrojí, což má za následek nadýmání a plynatost. Bublinkové nápoje jsou navíc špatné i pro játra. Takže řešení je jednoduché, pijte čistou neperlivou vodu.  ​​​​​​​

EBC promo