Dočista dočista

  • Přes den se v make-upu usadí spousta prachu a nečistot a skrz tuto vrstvu pokožka zkrátka nedokáže dýchat. Její póry se ucpávají a tvoří se na ní pupínky nebo vyrážky, případně nepříjemné zarudlé skvrny. A co víc, na namáhané pleti se mnohem rychleji tvoří vrásky.
  • Při vybírání odličovacího přípravku berte v potaz typ vaší pleti. Je-li spíš mastná, sáhněte po jemných gelech nebo pěnách, skvělé pro vás ale budou i odličovací ubrousky, které ji zároveň zbaví přebytečného mazu. Na suchou pleť jsou ideální mléka, na normální pokožku zase klasické odličovací vody. Obzvlášť pokud máte citlivou pokožku, měla byste ji po odlíčení ještě dočistit pleťovým tonikem.
  • Velkou pozornost věnujte také odličování očí. Kůže kolem nich je totiž velmi tenká a také citlivá. Proto byste měla používat přípravky určené speciálně na oční okolí. Jen ty si navíc poradí i s voděodolnou řasenkou, která se dostává dolů opravdu obtížně. Přípravek tedy naneste na vatový tamponek a na několik vteřin jej přitiskněte na oko, aby se všechna líčidla stihla rozpustit. Potom je jemně setřete. Neměla byste příliš tlačit ani tamponkem jezdit sem a tam. Tak kůži zbytečně namáháte a podporujete tvorbu vrásek.
  • Pokud se vám dva různé přípravky na čištění pleti zdají nepraktické, nezoufejte. Existují totiž i přípravky typu dva v jednom. My nedáme dopustit na odličovací vodu Sensibio H2O od Biodermy. Velmi rychle totiž rozpouští řasenku i tekuté linky, a hlavně se hodí i pro tu nejcitlivější pleť, takže se nemusíte bát žádného červenání či pálení. Seženete ji v lékárnách za 407 Kč.
  • Velmi dobrá je také zklidňující odličovací voda Ultracalming Cleanser, Dermalogica, 1091 Kč. Díky výtažkům z levandule a echinacey je vhodná na citlivou pokožku. Je velmi jemná, neobsahuje alkohol ani parfemaci, proto s ní můžete bez obav odličovat i oči. Kromě toho na pleti vytvoří neviditelnou vrstvičku, která ji celý další den chrání před smogem i škodlivým vlivem počasí.

EBC promo