Hitovky

Domácí lékař
Největší předností kosmetické řady Juvedical od Juveny je to, že vás může zbavit jizviček. Pracuje stejnou metodou, jaká se používá při léčbě popálenin. Pleť taky vyhladí a hydratuje. Zkuste lehký denní neparfémovaný krém Renewing Day Cream, 2290 Kč.

Bez žen
Vzkažte svým chlapíkům, ať už se konečně přestanou bát a dojdou si na kosmetiku. Salon Lancôme připravil ošetření pleti jenom pro ně. Přípravky, hudba, světla, zkrátka všechno je přizpůsobeno pánům. Využít můžou čtyři programy: dva třicetiminutové (čisticí a tonizační, každý za 600 Kč) a dva hodinové (pro citlivou pleť a obnovu pleti, každý za 1750 Kč).

Helena Houdová
Pendluje mezi Prahou, San Franciscem, New Yorkem, Barcelonou a Los Angeles. A Vám prozradí své tajné triky na krásu.

Tělo: Většinu času trávím v letadle. ­Naučila jsem se proto při letu zatínat zadek, a tím ho zpevnit. Pořád s sebou tahám brusle. Jsem vegetariánka, s udržováním postavy je to tak jednodušší.

Vlasy: Zjistila jsem, že je všude jiná voda, a šampon, který si pořídím u nás, v Africe třeba vůbec nefunguje. Kupuju si je proto vždycky až na místě. Mám ráda ty od značky Nivea nebo z Body Shopu. I když nemám vlasy barvené, jsou neustálými úpravami unavené. Doma si na ně proto dávám masky. Nejlepší zkušenosti mám s Wellou.

Krémy: Používám Embriolisse, který se dá koupit jenom v pařížských lékárnách. Hodně modelek si ho oblíbilo, dělá totiž krásně hladkou a jemnou pleť.

Šminky: Abych se přiznala, nejraději si užívám přirozenost. Když už se maluju, baví mě střídat barvičky na rtech. Mám asi dvacet rtěnek různých značek a odstínů. Moje základní výbava šminek se teď skládá z korektoru Touche Éclat od YSL, tvářenky Oriflame, stínů z H & M a tělového krému taky z H & M. Na nehty používám bezbarvý zpevňující lak, protože je mám častým lakováním zničené. Jím i vitaminy – B a C – a kvasnice.

Vůně: Miluju vůni Blue od Ralpha Laurena, z Body Shopu Moon Flower a teď mám v kabelce Green Tea od the healing garden.

Co doporučuje: Buďte v pohodě, to je to nejdůležitější. Pak budete vypadat hezky i bez líčidel.

Tři, dva, jedna
Jestli už vás štve nekonečné lovení rtěnky nebo pudru v útrobách kabelky, pořiďte si sadu tří zábavných kosmetických taštiček od Avonu. Díky karabince drží trojka pohromadě. Navíc si můžete v malovátkách udělat řád a podle potřeby je rozdělit do nejmenší banánové, větší šeříkové nebo největší oranžové. Za zvýhodněnou cenu 169 Kč teď dostanete všechny tři.

Evergreen
Korektor Touche Éclat od Yves Saint Laurent, 1050 Kč, už sice pro kosmetický svět dýchá několik let, ženy na něj ale nedají dopustit. Milují ho modelky (Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Simona Krainová, Helena Houdová) a nechybí ani ve výbavě předních světových vizážistů. Proč uspěl v silné konkurenci a svou pozici si s přehledem pořád drží? Touche Éclat neboli dotek světla nezakrývá, ale prosvětluje. Zlaté plošky odrážejí světlo tak šikovně, že po kruzích pod očima nebo tmavých místech kolem nosu a rtů nezbude ani památka. A neusazuje se ve vráskách, protože má opravdu lehkou texturu.