REKLAMA

Tajemství krásy Demi Moore

Vypadáte opravdu krásně, působíte tak odpočatě a vyrovnaně. Jakým způsobem pečujete o svou pleť večer v klidu domova?
Mou zásadou je že, pleť musí být před usnutím zbavená všech nečistot. Je třeba abyste pokožce umožnily opět volně dýchat a zregenerovat se. Za klíčově důležitou považuji hydrataci a to jak povrchovou tak vnitřní. Takže pít hodně vody. Myslím, že je lepší večerní péči o pleť co nejvíc zjednodušit, protože je pak snazší ji pravidelně dodržovat – učinit z ní zvyk

Mění se nějak péče, kterou si dopřáváte o víkendu a na dovolené?
Ne, jsem toho názoru, že péče by měla zůstat neměnná. Správnou péči o pleť je třeba zachovávat konzistentní a upravovat ji pouze podle měnících se okolních vlivů, například chladného počasí a prudkého slunce, kdy je třeba pokožku ještě více zavlažovat.

Změnil se nějak způsob, jak o sebe pečujete v současnosti oproti době kdy vám bylo 20, 30 let?
Na pleti se začíná mnohem více projevovat úbytek lidského růstového hormonu, takže je méně hydratovaná. Proto je nutné najít způsob, jak nahradit ztracenou vláhu. V tuto chvíli je třeba zvolit krém s hutnější konzistencí. Jeden z nejpatrnějších rozdílů oproti době, kdy nám bylo 20, se začíná projevovat v oblasti kolem očí, takže je důležité se na ní zaměřit. Samozřejmě je třeba vybrat krém, který se lehce vstřebá do pokožky, což zvyšuje jeho účinnost. Další partií obličeje, kde se projevuje vliv času je oblast kolem úst. S klesající tvorbou kolagenu se začnou objevovat první patrné vrásky. Při častém cestování ať již za chladnějším nebo teplejším podnebím jsou pak tyto vrásky stále výraznější. Zvýšenou péči je proto dobré věnovat očím a rtům.

Bez jakého kosmetického produktu byste se neobešla?
Určitě bez řasenky. Ta je jednou z nejdůležitějších součástí mého líčení. Pro mě je naprostou nezbytností, kterou nosím stále v kabelce. Nedám dopustit na řasenku Queen Lash mascara od Heleny Rubinstein. S její pomocí vytvoříte hluboký, dramatický pohled očí, který podtrhne jedinečnost vaší osobnosti. Díky ní je líčení jako hra. Také s sebou vždy nosím konturovací tužku a lesk na rty. Důležitá je také tužka na obočí. Někdy přidám i rtěnku a tvářenku.

Co musí v současné době splňovat váš make-up ve srovnání s dobou před dvaceti lety?
S přibývajícími lety se na pokožce projevuje předchozí vystavování slunečním paprskům. Také v těhotenství se na pleti vlivem hormonů často objeví barevné nerovnosti. Skutečným přínosem je pak přípravek, který nevysušuje, umožňuje pokožce dýchat a zároveň vyrovnává barevné rozdíly aniž by vytvářel dojem masky.

Jak vnímáte snahu odborníků na péči o pleť nalézt alternativy botoxovým výplním ve formě kolagenových produktů vypínajících problematické partie obličeje?
Zajímají mě všechny způsoby aktivace kolagenu, protože vlastní regenerační schopnost těla je vždy úspěšnější než kosmetické procedury, které často představují určitý risk a jejich účinek může být jen krátkodobý. S postupem času se v pokožce snižuje tvorba kolagenu, takže je skvělé, když se podaří nalézt způsob, jak podpořit jeho vlastní tvorbu.

Je také zajímavé nalézat cestu, jak bojovat proti stárnutí změnou životních postojů a myšlení. Způsob myšlení a kvalita života a stravy ovlivňují stav těla.

Jaké odstíny nejčastěji používáte při líčení?
Tváře zvýrazňují přirozeným odstínem růžové, protože se nejlépe hodí k mému tmavšímu tónu pleti. V mém každodenním životě používám řasenku, jemnou tvářenku a vždy zdůrazňuji barvu rtů. Podle fotografií z dřívějška jsem na rty volila tmavší, dramatičtější odstíny, ale mám radši přirozené barvy. Na oči a tváře často nanáším jemný bronzující pudr. Když jsem opálenější mohu ho použít na celý obličej.

Jak pečujete o své vlasy?
Vlasy udržuji ve formě zejména častým zastřiháváním. Ve volném čase se vyhýbám vysoušení fénem, žehličkám vlasů nebo kulmám. Také je nezatěžuji každodenním mytím.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA