Marc Jacobs sdílel svou plastickou operaci na Instagramu

 

Bývalého hlavního návrháře Louise Vuittona na sociálních sítích sleduje okolo 1,6 miliónů lidí. Jsou od něj už zvyklí na ledacos: jeho pěvecká vystoupení, poněkud bizarní selfie i skutečnost, že Marc Jacobs pózuje v šatech, punčocháčích a s velmi pečlivě nalíčeným obličejem. 

Tentokrát zašel ale osmapadesátiletý designér ještě dál. Ukázal svým fanouškům fotku, kde je celý ovázaný a z obličeje je mu pomocí drenáže odváděna krev. Nejedná se naštěstí o nehodu, ale souboj s časem. Marc Jacobs podstoupil facelift (není to žádná mini operace, jak je vidno) a chtěl být v tomto ohledu upřímný. Což je osvěžující přístup, většina celebrit jako Bella Hadid, jejíž „před" a „po" nepřestává bavit internet, o svých úpravách totiž mlží.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Na svém profilu Marc Jacobs nejen prozradil, kdo ho operoval - jednalo se o newyorského plastického chirurga Andrew Jacona, ale také s nesmlouvavostí sobě vlastní proklamoval: „Od jistého věku nemůžete udělat nic, jen jít pod nůž". Stárnutí není úplně příjemné, alespoň ne v Jacobsově světě, kde se cení věčné mládí a neutuchající kreativita.

Co je ještě na případu Marca Jacobse a jeho velmi otevřeném přístupu k vlastnímu sebezdokonalování zajímavé? Zpravidla se otázka nepřijetí vlastního vzhledu týká žen. Všichni víme, jak odlišně vypadaly například ženy z klanu Kardashian-Jennerů před svými zákroky. Jacobs ale tvrdí, že většina mužů z módního průmyslu úpravy také podstupuje. Kam chodit na botox a výplně mu například poradil fotograf Steven Meisel.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Jacobs, který podle svých slov, chce být relevantní pro nejmladší generaci, odmítá komukoliv lhát. Proklamuje, že hvězdy, které tvrdí, že vděčí za svůj dokonalý vzhled „olivovému oleji a koupeli v levanduli" jsou k smíchu. Zatímco některé celebrity se soudí za to, že se v médiích objeví zpráva o jejich chirurgickém vylepšení, Marc Jacobs představuje osvěžující protipól. Proč stigmatizovat rozhodnutí o úpravě zevnějšku? Sociální sítě jsou často obviňovány z toho, že pomáhají vytvářet narcistní, pokryteckou společnost. Jacobsovo rozhodnutí sdílet svůj facelift je důkazem, že tomu tak být nemusí.

Efekt Kardashian: Ovlivnily slavné sestry i váš vzhled?

elle.cz