Niacinamid: Opravdu tato ingredience způsobuje zázraky?

A navíc, není toho moc, co by neuměl - od zvýšení hydratace, přes korekci hyperpigmentace až po … Podle Pauly Begoun, zakladatelky značky Paula’s Choice je niacinamid skutečnou star ingrediencí. „Rozsáhlý výzkum prokázal, že niacinamid chrání pleť před poškozením vlivem životního prostředí a také pokožce pomáhá produkovat více kolagenu a kyseliny hyaluronové. Zlepšuje hydrataci, snižuje známky stárnutí, zmenšuje rozšířené póry a výrazně snižuje zabarvení pleti," říká.

Račte si vybrat...

Studie dokonce potvrdily, že snižuje zánět u středně těžkého akné stejně dobře jako silnější přípravky na předpis. U mastné pleti může omezit nadprodukci kožního mazu, což vede k vyrovnané velikosti pórů. A co víc, bylo dokonce prokázáno, že zmírňuje hyperpigmentaci.

Jak ale může být jediná ingredience tak všestranná? Podle Pauly Begoun za to můžou silné antioxidační vlastnosti a také její schopnost komunikovat s dalšími buňkami, kterým de facto říká, aby byly zdravější …

Mohlo by se vám líbit

Boříme mýty: Kondicionér a maska tvoří dream team pro vlasy

Naši hřívu můžeme hýčkat tolika přípravky, až se bojíme, že něco překombinujeme. Ještě donedávna jsme si myslely, že v případě post péče stačí buď maska, nebo kondicionér. Nikdy ne obojí, aby nám vlasy nezplihly. Jenže to není pravda, naopak tím kštici i uškodíme. Jaká jsou pravidla hry? Zaměřte se na pH.
elle.cz

Skvělá je i jeho absorbce a působení v místě aplikace. Tělo si B3 přirozeně nevytváří. Je tedy nutné, abychom ho pleti dodávali? Jak vysvětluje Begounová, lokální péče o pleť může vytvořit rozdíl mezi dobrou a skvělou pletí. „Niacin se nachází v potravinách, jako jsou obiloviny, ryby, maso a fazole, a po konzumaci se mění na niacinamid. Bylo prokázáno, že perorální příjem niacinu má pro tělo neuvěřitelný přínos pro zdraví, a pro pleť je lokální niacinamid stejně hodnotný. Nabízí širokou škálu pozoruhodných přínosů pro všechny typy pleti a všechny věkové kategorie,” potvrzuje.

Ptáte se, jestli niacinamid prospěje i vám? Bez debat ano! Typ vaší pleti vám napoví, jaký přípravek byste měli zvolit.Jelikož je niacinamid univerzální, bývá kombinován s dalšími složkami, aby se přizpůsobil působení výrobku: například niacinamidový produkt pro suchou pleť může být posílen kyselinou hyaluronovou, zatímco niacinamid pro mastnou pleť může obsahovat také čisticí kyselinu salicylovou.

Pro mastnou pleť se sklonem k ucpávání pórů doporučuje Begoun sérum s lehkým obsahem vody a pro suchou pleť zvláčňující hydratační krém nebo hydratační tonikum s nižší koncentrací niacinamidu. A dobrá zpráva nakonec: je bezpečný i během těhotenství a kojení, kdy mohou hormonální výkyvy způsobit na pleti spoušť. A pak že se zázraky nedějí!

Zdroj: autorský článek