Jak nosit parfém?

Podle typu
Druh vůně určuje, jak dlouho na vás utkví. Kolínská vyvane po hodině, toaletní voda vydrží okolo dvou. Parfémová voda obsahuje vyšší koncentraci aromatického oleje, který se na pokožce či látce udrží až čtyři hodiny. Nejdražší, ale také nejtrvalejší variantou je pak klasický parfém, jímž budete vonět celých šest hodin.

Každá vůně se skládá z hlavy, srdce a základu. Hlava zasáhne vaše čichové smysly jako první a rozjitří je zhruba na pět minut, poté nastoupí síla srdce, které přestane bít zhruba po čtvrthodině. Základ vydrží až několik hodin. Proto je důležité nesoudit vůni podle prvního nádechu a neztrácet pro ni hned hlavu ani srdce.

Jak hledat
1. Otestujte vůni na kousku papírku, který najdete v každé parfumerii.
2. Pokud se vám líbí, nastříkejte ji z cca 20cm vzdálenosti na zápěstí.
3. Počkejte minimálně 10 minut, aby se vůně propojila s vaší pokožkou, než přivoníte.
4. Nezkoušejte nikdy víc než tři druhy parfému. Při více vůních totiž čich ztratí ostrost a můžete domů odejít se špatným kouskem.

Podle prostředí
Vůni vybírejte pečlivě i podle situace. Pokud jdete do práce či do školy, zvolte vůni lehčí, která nebude dráždit okolí. Na večerní akci či do otevřeného prostoru pak okolí odzbrojte svůdným parfémem.

Přestože až 75 % procent vůní obsahuje extrakty z květů jasmínu či růže, žádná značka parfému nikdy nemůže vonět stejně. Ve složitých vzorcích se nalézá mnoho chemických sloučenin, které dají vůni pokaždé jiný ráz.

Zatoužila jste po jedinečném parfému? Pak si zahrajte v naší valentýnské soutěži o úžasnou vůni značky Fleur de Santé. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku, a je vaše!

EBC promo