Pigmentarium představuje nový parfém Azabache

 

Pražská událost je jednou ze dvou, která veřejné představení parfému provází. Tou první bylo uvedení v Paříží druhého října. Uprostřed dynamické intelektuální čtvrti Marais byl uspořádán event v konceptu Elevastor. Akce byla zapsána do oficiálního kalendáře pařížského fashion weeku a místo se díky tomu do pozdního večera proměnilo v kosmopolitní módní taneční klub. Z Prahy byl na jediný den dopraven umělecký objekt sochařky Terezy Štetinové, sloužící jako piedestal parfému. Tereza jej vytvořila v silném kontextu s inspirací vůně Azabache z mohutného kusu kmene do podoby úhlově černého „zkamenělého gejzíru“. Na Prahu byla událost napojena nejen přáteli s Česka, ale také významnou podporou Českého centra v Paříži. Na jeho pozvání se večera účastnil také český velvyslanec, pan Michal Fleischmann s chotí.

 

Pigmentarium - Artur Obegero

 

Pět dnů po Paříži se do symbolické černé převlékla DSC Gallery v Praze. Místo nebylo vybráno náhodně. Galeristka Olga Trčková dlouhodobě buduje nejen výstavní prostor, ale také platformu pro setkávání umělecké komunity a prostředí dialogu mezi veřejností a uměním. Středobodem výstavního prostoru se opět stala černá Terezina socha, ale také živá prezentace modelů salonu Arturo Obegero. Jinak byly obě události vytvořeny stejně jako celý parfém, coby hra protikladů. Paříž jako nespoutaný večírek pro tři stovky hostů v kreativních modelech s výraznou klubovou atmosférou a využitím prostoru ulice. Praha, jako elegantní umělecká událost pro sto padesát hostů oblečených v černo-zlaté. Těm bylo, jako již tradičně na událostech Pigmentarium servírované šampaňské značky Mumm, která je hrdým podporovatelem mladých odvážných projektů, kolem kterých cíleně vytváří sebevědomé prostředí. Hosty a novináře z Paříže ubytoval nedaleký hotel Emblem, který tak ještě v předvečer akce vytvořil prostor pro setkání.

 

 

Umělecká instalace se z DSC Gallery na celý měsíc přesouvá do pražského Ingredients Store, kde se stane součástí exkluzivní prezentace parfému Azabache. Značka Pigmentarium ve své historii zatím poprvé nabízí parfém pouze v limitovaném počtu kusů. Každý flakon je svého druhu originál díly neobvyklé finální úpravě. Syrové pokrytí skla prostými tahy štětcem s černou barvou obstaral právě Arturo Obegero při své jarní cestě do Česka. Každý flakon má tedy jinou skladbu i hustotu nanesené sklářské barvy. Texty na flakonu jsou provedeny 24 k zlatem a jsou záměrně neretušované pro viditelné zachování zlatého finiše. Prodej parfému bude tedy rovněž poprvé svěřen jen několika vybraným obchodům. U nás to bude právě pouze Ingredients Store, na Slovensku pak concept store VIRVAR. Vůně je dostupná také na webech obou značek, tedy pigmentarium.com a arturoobegero.com

Jak to vypadalo na eventu k představení nového parfému Azabachev DSC gallery?