Pigmentarium přichází s jedinečnou synergií vůně a pohybu

U příležitostí druhého uvedení parfému AD LIBITUM se představuje i nový příběh. Název, který lze volně přeložit jako „dle libosti“, nebo také „bez omezení“, je v umění označením volné improvizace. Svobodného momentu uprostřed uměleckého schématu, kdy se interpret sám a po svém vyjádří v rámci díla které přednáší a se kterým souzní. Nová obrazová kompozice je vystavěna na studii pohybu a hudby ve volné baletní improvizaci. Ztvárnění je nadále elegantní, vzdušné a prozářené sluncem. Vzdává hold Praze i umění, a to dosud nejobsáhlejším způsobem. V kreativní spolupráci Tomáše Rice a Jakuba Hiermanna s fotografem Janem Grombiříkem a filmařkou Anežkou Horovou se zrodila obrazová studie, která současnou podobu vůně AD LIBITUM vystihuje pohybem Frasera Roacha.

Prohlédněte si krátký film Study of a Dancer:

 

 

Začít podruhé nemusíme vždy proto, abychom něco udělali lépe. Někdy je důvodem chuť prožít to znovu pod jiným úhlem pohledu.

 

Po více než dvou letech se značka PIGMENTARIUM na okamžik vrátila tam, kde začala. K ohlédnutí vedl zájem o to, jak by první parfém – AD LIBITUM – vypadal, kdyby nevznikal jako solitér, ale jako unikátní součást většího ideového celku. Jaro 2021 tak přináší nový pohled na parfém, jehož kompozice byla vytvořena ještě před vznikem parfumérského domu. Minimální úprava přinesla jen minimální změnu. Ovšem jak často říkával Ludwig Mies van der Rohe, v detailu dlí Bůh. Jako finální tečka byly nyní do parfému přidány aldehydy. Díky jejich schopnosti zesílit vnímání některých ingrediencí se vůně jako celek zaoblila. Symbolem změny se stává krabička odkazující již v první verzi k inspiraci funkcionalistickou vilou. Podobu bílého domu se žlutě natřenými rámy oken evokujícími příliv slunce, vystřídala sofistikovaná fasáda barvy slonové kosti s detaily z kovu, který zrcadlí světlo. Za poslední změnou nestojí záměr, ale okolnosti. Podmíněná podoba přírodních ingrediencí sezonu od sezony nyní přinesla o odstín sytější barvu parfému…

AD LIBITUM, z celé kolekce nejblíže schopnosti navodit pocit štěstí, se tak představuje podruhé. Chypre vůně, jejímž základem je mech prosycený slunečnými citrusy a květy jasmínu. Elegantní a mírně nostalgický parfém, inspirovaný pokrokovou a moderní Prahou první poloviny dvacátého století prozářenou sluncem a optimismem.

 

AD LIBITUM
Info ikona

Avantgardní Chanel N°5 a jeho stoletý triumf

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA