5 základních must-have skincare produktů z korejské kosmetiky

Korejská kosmetika se orientuje na dlouhodobou péči o pleť, spíš než aby se zaměřovala jen na její krátkodobé vylepšení. Její inovativní přístup k formulaci produktů je nepřehlédnutelný a designy obalů jsou naprosto neodolatelné. Proto jsou tyto produkty naprostými must-haves ve skincare rutině pro zdravou, jemnou a čistou pleť. Jedná se o naprosto základní produkty, které používá snad každý. Nechte se inspirovat! 

Must-have skincare produkty korejské kosmetiky

All Clean Balm, Heimish

Po celém dni plném náročných schůzek a dlouhé práce je potřeba nechat naši pleť odpočinout a dostatečně vyčistit od nečistot nachytaných na pleti po celý den. Pokud do vaší každodenní rutiny spadá nošení make-upu, tak už jistě víte, že je esenciální make-up večer odlíčit. Double cleansing je klíčovou technikou v korejské péči o pleť. Pokud s tou to technikou ještě nejste obeznámeni, tak teď přichází ta pravá chvíle. Double cleansing spočívá ve dvou důležitých krocích, kdy se nejdříve použije čistící produkt na olejové bázi, který se nanáší rukama na suchou pleť. Po krátké chvíli se produkt rozpustí z tuhé konzistence to olejové a skvěle odstraní nečistoty, makeup a zbylé spf z pokožky. Při následném namočení kůže dostane produkt mléčnou texturu, která zanechává pokožku hydratovanou i během čištění a není příliš hrubá na pleť. Jasným favoritem z řad korejské kosmetiky je All Clean Balm od značky Heimish(Heimish, 18 USD), který je vhodný pro všechny typy pleti a jeho jemná vegan formulace s lehkou vůní luxusu se perfektně postará o čistotu a hydrataci pokožky, bez iritace očí.

Green Tea & Amino Acid Moisturizing Foam Cleanser, Innisfree

Druhým krokem metody double cleanse je použití cleanseru na vodní bázi v podobě pěny či gelu, pomocí kterého se pleť očistí od přebytečných olejů a nečistot zbylých po předešlém kroku. Innisfree pomocí své čistící pěny (Innisfree, Green Tea & Amino Acid Moisturizing Foam Cleanser, 330 Kč, prodává Sephora) dominuje cleanserům. Tato značka využívá ingrediencí z ostrova Jeju, jako jsou právě lístky zeleného čaje použité v jejich populárním cleanseru. Čistící pěna je ještě doplněna komplexem aminokyselin, který napomáhá udržovat zdravou kožní bariéru a pokožku nevysušuje.

Ingredience korejské kosmetiky, po kterých touží celý Tik Tok

elle.cz

Black Rice Hyaluronic Toner, Haruharu Wonder

V designech obalů je na prvním místě Haruharu. Jejich minimalistické obaly jsou dokonalým doladěním vaší koupelny. Nicméně jejich produkty nejsou jen krásné, ale především také skvělé a účinné. Po vyčištění pleti nastává chvíle na tonikum. Tonikum napomáhá nejen vyvážit pH pokožky, ale také ji hydratuje, osvěžuje a rozjasňuje pomocí jejich patentované ingredience – fermentovaného extraktu z černé rýže (Haruharu Wonder, Black Rice Hyaluronic Toner, 22 USD).

Water Bank Moisture Cream, Laneige

Dalším krokem běžné skincare rutiny je pleťový krém, který je jejím základním kamenem a slouží k hydrataci, ochraně a péči o pokožku obličeje. Pleťový krém Water Bank Moisture Cream od značky Laneige (prodává Sephora, 980 Kč) je ikonickým produktem této korejské kosmetické značky. Jednou z klíčových složek tohoto krému je himálajská voda obohacená o minerály, která dodává kůži intenzivní hydrataci a zabraňuje jejímu vysušení. Minerály poté podporují zdravý vzhled pleti a posilují její ochrannou bariéru.

Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50+, Isntree

Pokud by si měl člověk odnést pouze jeden produkt z tohoto článku, tak je to bez debat spf od značky Isntree(Hyaluronic Acid Watery Sun Gel SPF 50+, 390 Kč, prodává Ksisters). Je navržený tak, aby pomocí svých chemických filtrů chránil pokožku před UV paprsky, které mají negativní dopad na kůži. Zároveň obsahuje kyselinu hyaluronovou pro poskytnutí hydratace. Pleť nezatěžuje, protože má lehkou gelovou texturu, pomocí které se rychle vstřebává do pokožky. Nezanechává tak bílé stopy ani mastnou pleť. Pamatujte, že spf by mělo být součástí vaší každodenní rutiny bez ohledu na to, zda je zrovna den zalitý sluncem nebo trávíte své volné chvíle v pohodlí domova. Vaše pleť vám za to poděkuje za pár let.

5 základních must-have skincare produktů z korejské kosmetiky

Zdroj: Byrdie, ELLE.com