Jak na dokonalou pleť? Vsaďte na double cleansing

Co je double cleansing?

Double cleansing je speciální skincare metoda, která k nám přišla z Koreje. Jedná se o čištění pleti ve dvou krocích prostřednictvím dvou typů čisticích produktů. Nejprve se aplikuje čistič na olejové bázi, který rozpustí všechny nečistoty jako pot, bakterie, odumřelé kožní buňky, zbytky pleťových krémů a samozřejmě make-up. Kožní maz, krémy i make-up se totiž skvěle rozpouští v oleji, proto má tento krok tak úžasné očistné účinky.

Druhé kolo double cleansing se provádí pomocí produktu na vodní bázi, který díky předchozímu kroku může proniknout mnohem hlouběji do pleti, pořádně vyčistit póry a veškeré zbytky nečistot.

Čistá pleť je zdravá pleť

Důkladné čištění pleti je stejně tak důležité, jako její ochrana pomocí krémů s SPF. Double cleansing umožňuje lepší vstřebávání pečující kosmetiky a efektivnější působení účinných látek. Výsledkem je zdravá, krásná a zářivá pleť.

Výběr TOP čisticích produktů pro double cleansing:

Jak na double cleansing?

Bez ohledu na typ vaší pleti jsou hlavní kroky double cleansing následující:

  1. Naneste na suchou či vlhkou pokožku obličeje (včetně očního okolí) čisticí olej, balzám nebo micelární vodu.
  2. Pomocí prstů, vatového tamponu nebo měkkého hadříku prostředek vmasírujte do pokožky. Masáž by měla trvat cca 30-45 sekund, aby se v produktu rozpustily všechny zbytky make-upu, potu a krému.
  3. Následně produkt lehce opláchněte nebo odstraňte pomocí vlhké žínky.
  4. Poté naneste malé množství druhého čisticího prostředku a opět masírujte jemnými krouživými pohyby.
  5. Čisticí prostředek opláchněte a osušte si obličej.

Důležité! Po double cleansing nikdy nezapomeňte vrátit pleti hydrataci v podobě séra či pečujícího oleje a hydratačního krému

Glow efekt na počkání aneb 5 kroků, jak rozzářit pleť

elle.cz

Kdy provádět double cleansing a pro koho se hodí?

Dvojí čištění se doporučuje zejména večer, kdy je potřeba z pleti odstranit make-up a zbytky SPF produktů. Ráno většinou stačí obličej vyčistit v jednom kroku. Nicméně, jako u každé nové techniky skincare - pozorně sledujte reakce vaší pleti, a podle toho si rutinu libovolně upravte.

Pokud máte normální či mastnou pleť nebo denně nosíte make-up, dvojí čištění je pro vás to pravé. Osobám s mastnou až aknózní pletí se doporučují produkty s lehčí texturou, určené k redukci mazu. Místo oleje neváhejte v prvním kroku vyzkoušet micelární vodu. A pokud vás trápí akné, hledejte ve složení produktů protizánětlivé ingredience, jako je vitamín E nebo kyselina glykolová. Jestli máte smíšenou pleť, držte se produktů, které udržují mastnotu na uzdě, ale zároveň poskytují dostatek hydratace. Vaše ultimátní kombo je čisticí olej doplněný o jemný pěnivý gel.

Majitelky suché a citlivé pleti by měly vyzkoušet, jestli jim tato technika vyhovuje a určitě vyhledávat jemné produkty s neutrálním pH, případně obsahem jojobového oleje či bambuckého másla. Double cleansing se nehodí pro toho, kdo trpí kožními problémy jako je psoriáza, ekzém či růžovka, nebo se vůbec nelíčí.

Produkty v tomto článku jsou vždy pečlivě a nezávisle vybírány našimi online redaktory. Pokud si je prostřednictvím odkazů na ně koupíte, web Elle.cz může získat affiliate provizi.