6 pravidel, která vám v zimě zachrání pleť

To, že mrazivé počasí nedělá pleti moc dobře, všichni moc dobře víme. Zarudnutí, přecitlivělost, nepříjemné pnutí, suchost. To je jen malá část toho, co s námi teploty pod nulou dělají. Někomu stačí pár minut na to, aby se pokožka vrátila do své komfortní zóny, u někoho to trvá i několik dní. Není žádnou výjimkou, že se právě v zimě zhoršuje stav pleti a objevuje se větším ekzémy, růžovka a další nepříjemné kožní nemoci. Může za to právě počasí, které narušuje kožní bariéru a tak nemůže pracovat na sto procent. 

Aby se mráz, vítr, topení a nízká vlhkost vzduchu na vašem vzhled podepsaly co nejméně, stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel. 

Pravidlo č. 1 - Změňte textury
Místo čistícího gelu nebo micelární vody se odličujte speciálním olejem nebo balzámem. Ty šetrně odstraní veškeré líčení i nečistoty ze vzduchu a nenaruší přirozenou lipidovou bariéru, která v mrazivém počasí dostává pořádně zabrat. To samé platí i o krému. Ty lehké si nechejte na jaro.

Pravidlo č. 2 - Doplňujte hydrataci
Protože mráz pleť o hydrataci okrádá, musíte jí doplňovat. K tomu jsou nejlepší pleťové mlhy ve spreji. Aplikujte ji ještě před krémem. 

Pravidlo č. 3 - Nezapomínejte na SPF
I v zimě je nutné kůži chránit před UV zářením. Ujistěte se, že váš krém nebo make-up obsahuje dostatečně vysoký SPF faktor. Pokud ne, řešení je zase sprej s UV faktorem, který můžete aplikovat kdykoliv během dne i přes make-up.

Pravidlo č. 4 - Vsaďte na kyselinu hyaluronovou
Protože hydratace není nikdy dost, používejte pravidelně pleťové sérum s kyselinou hyaluronovou a několikrát do týdně i super hydratační masku s touto zázračnou ingrediencí. 

Pravidlo č. 5 - Hýčkejte se vitamíny
Na noc si na čistou a tonizovanou pleť naneste sérum s vitamínem E. Ještě lepší bude olej. Nebojte se ho ani v případě, že máte mastnou pleť. 

Pravidlo č. 6 - Pozor na vodu
Horká vana sice zní jako skvělý nápad, ale ten vysoký teplotní rozdíl není něco, co by kůže přivítala. Snižte alespoň o 3 stupně teplotu vody, do koupele přidejte olej, aby pleť po celém těle byla krásně vyživená. 15 minut ve vaně vám v těchto dnech musí stačit.

EBC promo