DIY: Růžová voda

Samotná výroba růžové vody je hodně jednoduchá. Největším challengem bude sehnat pravé růže. Těmi pravými myslíme ty, které nádherně voní, a hlavně nebyly ošetřeny pesticidy. Takové v běžných květinářstvích seženete jen výjimečně. Upřímně řečeno, spíš vůbec. Pokud nemáte vlastní zdroj, máte dvě možnosti. Buď můžete zburcovat kamarádky nebo mrknout na web Royal Flowers, kde vám je na přání objednají. 

Jaké jsou benefity růžové vody?
1. Vzhledem k tomu, že růžový olej má protizánětlivé účinky, růžová voda snižuje zarudnutí a zklidňuje podrážděnou pleť.
2. Má skvělé čisticí vlastnosti. Pleť zbavuje kožního mazu a odstraňuje nečistoty z pórů, a funguje tak jako prevence vzniku akné.
3. Její vůně navozuje duševní pohodu a zbavuje pocitu úzkosti. 
4. Používat ji nemusíte pouze k očištění pleti. Osvěžit obličej s ní můžete kdykoli během dne pomocí rozprašovače.

Jaký je postup výroby?
Do hrnce vložíme keramickou nádobu na pečení, kterou vyložíme malými oblázky. Na ně následně postavíme misku z varného skla. Prostor kolem keramické nádoby zasypeme okvětními lístky růží a napůl zaplníme vodou. Hrnec zaklopíme obrácenou pokličkou a obsah přivedeme k varu. Když se voda s lístky začne vařit, navrch pokličky přidáme led. Růžová voda se tak bude lépe srážet a kapat do misky z varného skla. Následně vodu necháme vystydnout a uschováme. 

Vše můžete zkouknout ve videu. 

EBC promo