Pravidla správného odličování

Jak postupovat?

Neodkládejte odlíčení na ráno
To je jeden z největších a nejrozšířenějších zlozvyků v péči o pleť. Proč je to tak špatné? Pokud pleť večer důkladně nevyčistíte, připravíte ji tím o možnost regenerace a odpočinku během noci, takže ve výsledku se vám ‚odmění‘ unaveným vzhledem, ucpanými póry, šupinkami, pupínky a především předčasným stárnutím… ‚Odličovat‘ byste se měla, i když jste se třeba přes den nelíčila. Vaše pleť by totiž trpěla pod nánosem nečistot, které na ní během dne ulpěly, takže se nevyplatí to odbýt.

Vyberte správný prostředek
Někdy se stává, že ve snaze ‚pořádně vyčistit‘ použijeme prostředek, který je pro náš typ pleti nevhodný až agresivní. Pokud máte citlivou pleť, zapomeňte na pleťovou vodu s alkoholem, která sice důkladně vyčistí, ale také přehnaně vysuší. Postup by měl být následující: nejdříve pleťové mléko, pak vhodné tonikum. Použít lze i odličovací pěnu nebo fluid, opět vybírejte podle typu své pleti. I tady někdy platí, že všeho moc škodí. Pozornost věnujte i odličovacím tamponům: vybírejte si takové, které mají pevnou strukturu, a přitom jemný povrch, který nebude dráždit citlivou pokožku kolem očí. Dalším řešením jsou vlhčené ubrousky, ty se ale hodí spíše na dovolenou nebo jako krátkodobé nouzové řešení.

Postupujte šetrně
Pleť nijak nedrhněte, jen šetrně, ale důkladně odstraňujte nečistoty pomocí tamponu nebo vaty. Pokračujte, dokud jsou na tamponu stopy nečistot. Nezapomínejte při tom na krk a dekolt – i ty je potřeba šetrně vyčistit, protože kůže na těchto místech je jemná a potřebuje zvláštní péči. A také rychle stárne.

Očím věnujte zvláštní péči
Oči jsou obvykle místem, které si líčíme nejvíc, proto je dobré věnovat jim dostatek péče i při odličování. Používejte jen šetrné přípravky, které oči nebudou dráždit, ideálně přímo tonika určená pro oční okolí. Pozor na řasenku – opět žádné drhnutí, ale jen opatrně přiložte nasáklý tampon na zavřené oko, nechte působit a pak setřete. Podle potřeby opakujte, dokud neodstraníte všechnu řasenku.

Chcete vyhrát kvalitní řasenku? Zkuste své štěstí v naší soutěži: jděte na http://leto.elle.cz/, a máte šanci vyhrát krásný dárek!