Trápí vás lámavé nehty? Máme pro vás okamžitou pomoc

Třepivé nehty jsou velmi nepříjemné a pěknému vzhledu rukou rozhodně nepřidají. Při nesprávné péči ztrácí pevnost a objevují se drobné prasklinky zrovna ve chvíli, kdy to nejméně čekáte. Ruku na srdce, kolik péče svým rukám věnujete? Přitom stačí pár minut a rozdíl poznáte okamžitě.

1. Noste rukavice
Obchody sice lákají na jarní kolekce, ale pohled z okna jasně říká, že spíše než hedvábné šaty potřebujete rukavice, čepici a deštník. Chraňte své ruce a nehty před chladem, neprospívá jim. Stejně jako pokožka obličeje a vlasy trpí ztrátou hydratace, tak ani rukám toto počasí nesvědčí. Recept je jednoduchý - noste rukavice.

2. Pořiďte si balzám do kapsy
Zdravé silné nehty začínají u kůžičky. Pořiďte si kapesní balzám (může být i bezbarvý na rty) s kokosovým, arganovým nebo dýňovým olejem či bambuckým máslem a vmasírujte malé množství do okolí nehtů několikrát denně. Zabere vám to pár vteřin a již po prvním použití uvidíte výrazné zlepšení. Nepolevujte ani v následujících měsících, nehty potřebují hodně času než zesílí, ale lámou se velmi rychle.

Extra tip: Kupte si rovnou dva kelímky s balzámem, jeden noste v kapse kabátu, druhý položte na svůj pracovní stůl, kde jej budete mít na očích.

insta monikamarkowicz df1ac

3. Méně odlakujte
Noste kvalitní zpevňující podkladový lak, který vytváří na nehtech účinnou ochrannou vrstvu. Ani barevnému laku se nevyhýbejte, najděte si ale takový, který vydrží alespoň pět dní. Častější odlakování nehty vysušuje, ať již používáte jakýkoliv odlakovač. Osvědčené jsou laky Sally Hansen Miracle Gel, Smith&Cult i kombinace nového podlaku La Base a sametového nadlaku Le Top Coat Velvet od Chanel.

4. SOS lepidlo
I při té nejlepší péči se občas stane, že se nehet nalomí. Nemusíte jej hned zkracovat, existuje speciální lepidlo na natržené nehty od Artdeco, kterým nehodu jednoduše spravíte. Nicméně s ním pracujte opatrně. Rychle schne, proto nesmí přijít do styku s pokožkou.

Pokud se vám nehty třepí dlouhodobě, poraďte se se svým lékařem. Je dost možné, že vám chybí důležité vitamíny a minerály. Častou příčinou bývá nedostatek vápníku nebo vitamínů B.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA