Velký návrat! …kostky mýdla

Tušíte správně, neobyčejně obyčejné mýdlo. Vyráběla jej značka Dr. Erno Laszlo a obsahovalo bahno z Mrtvého moře. Výrobce sliboval, že ‚ta černá kostka‘ vyčistí vaši tvář jako nic jiného, navíc ji hydratuje a zbaví nedokonalostí. Zrodil se kult.

Později byly zákaznice přesvědčovány, že je mýdlo vlastně špinavá záležitost plná bakterií, zhoršuje pH, bez olejů vysušuje a podobně. Kostky byly vrženy, tedy spíš kostky mýdla byly zavrženy. Nahradily je nejrůznější tekuté přípravky, které slibovaly možné i nemožné. Nyní to vypadá, že se mydlinkám blýská opět na lepší časy. Moderní přípravky totiž rozhodně pokožku nedráždí, obsahují tolik vzácných ingrediencí, že až těžko uvěřit, jak se tam mohly všechny vejít. V USA je to teď navíc velká móda. Američané z lepší společnosti zahazují sprchové gely a hromadně kupují eko, bio, beauty mýdla. Co vy? Půjdete s dobou? Podlehnete novému trendu, nebo vám to celé přijde jako znovuobjevení Ameriky?

do_clanku_Erno-Laszlo-15

Olajkuj a vyhraj! Sledujte ELLE.cz i na Facebooku. Do 31. 10. 2012 tu můžete soutěžit o parfém Lady Million nebo DVD z produkce ELLE. Jděte na www.facebook.com/ELLE.cz

EBC promo