Vitamín C. Proč ho každá pleť nutně potřebuje a jaký si vybrat

O vitamínu C všichni víme, že posiluje imunitu celého těla a je to zásadní antioxidant, který nás chrání před nemocemi a nachlazením. Možná ale nevíte, že je stejně skvělý také pro pleť. Momentálně zažívá svůj obrovský comeback a to i díky nejnovějším technologiím, které ho dokáží udržet v aktivním stavu. Vitamín C si totiž za normálních okolností nerozumí s vodou a té je každý krém i sérum plné. 

Proč je "céčko" podle dermatologů tak zásadní? Svoji roli hraje znečištěné životní prostředí a narůstající počet volných radikálů, toxinů a samotné špíny a prachu, které neustále pleť atakují. Aby se jim tělo (a spolu s ním i kůže) mohlo bránit, potřebuje ochranný štít a silně vyzbrojenou armádu ochránců. A tady právě nastupuje vitamín C. Aby pokožka lépe zvládala ochránit samu sebe i před stresem a předčasným stárnutím, potřebuje právě tento zázračný vitamín. 

Pokud si pořídíte sérum s aktivním vitamínem C a začnete ho pravidelně používat pod svůj denní krém, brzo uvidíte výsledky. Pleť se barevně vyrovná, bude čistější, zářivější a také posílíte tvorbu nového kolagenu, takže se tak postaráte i o pevnější pleť. Navíc funguje jako prevence i napravuje již vzniklé škody. Hodí se pro všechny typy pleti, hlavně mastná a aknózní pokožka ho budou milovat a můžete ho začít používat kdykoliv, ale čím dřív tím líp. Od 18 let nahoru naprosto ideální.

Vitamínová séra se od sebe samozřejmě liší, zásadní je, aby vitamín byl aktivní a v dostatečné koncentraci. Pokud ho sérum obsahuje 10 až 20 procent, výsledky uvidíte rychleji a budou výraznější. Nikdy ale nepřekračujte magickou hranici 20 procent, víc pleť stejně nedá. U citlivější pleti uberte, 10-15 procent jí bude stačit. I produkty s koncentrací 3 až 10 procent fungují, jen na ně buďte ještě opatrnější a lahvičky uchovávejte ve tmě a dobře zavřené. Vzduch, světlo a vlhko jim nedělá vůbec dobře.