Podzim patří barevným paletkám: Jaké vybrat, jak na ně a co už je moc

Měsíce před zimou jsou dlouhé, studené a nudné. Zvlášť pokud je trávíte v karanténě. Udělejte si radost univerzálnímkosmetických produktem, se kterým vykouzlíte nekonečné množství make-up looků. Ano, mluvíme o paletkách očních stínů.Kdy jindy je řádně vyzkoušet, než během dní, kdy jsme zavření doma? Až se příště připojíte na poradu přes videokameru, okouzlíte kolegy. Vaše oči budou totiž hrát všemi barvami. Jak na to? A kdy poznat, kdy už je to tak trochu moc?

Mohlo by se vám líbit

Retinol bez vedlejších účinků? Přírodní beauty zázrak bakuchiol

Na účinky retinolu se pěly ódy, byl jednou z nejmódnějších kosmetických ingrediencí posledních let, jenže pak jsme zjistili, že může zapříčinit vznik pigmentových skvrn a nepříjemně vysušovat. Naštěstí se rychle objevila lepší a 100% přírodní alternativa jménem bakuchiol. Co je tenhle zázračný olej zač a kde ho sehnat?
elle.cz

Všechny barvy duhy

Na trhu najdeme mnoho paletek neutrálních odstínů, se kterými si poradí i úplný začátečník. Základním pravidlem je nanést světlý stín do vnitřního koutku a pod obočí, zatímco tmavý využijte spíše do záhybů. Jak je to ale s výraznými barvami? I když se nejčastěji oblékáte spíše do černé nebo béžové, právě barevné líčení může být tím ideálním zpestřením. Nebojte se ani barev jako je růžová nebo červená, o kterých se občas tvrdí, že mohou z očí udělat uplakané a unavené. Stačí je však oddělit černou nebo hnědou linkou a obavy podobného typu můžete hodit za hlavu. Není tedy barvy, které byste mohly zaleknout.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Matné versus třpytivé

Třpytky nejsou pro každého, ale pokud je použijete jen na polovinu víčka, nejsou tak výrazné a vašemu pohledu mohou dodat potřebnou jiskru. Začínejte vždy s méně výraznými odstíny barev, například se světle zelenou, stříbrnou nebo růžovou. Ty můžete použít klidně na celé víčko. Poté přichází čas na tu kreativnější část, a to výběr odstínu, který podkladový stín doplní. Zde doporučujeme hledat inspiraci na sociálních sítích nebo v novém prosincovém čísle ELLE. Možná budete překvapeni, jak skvěle se na očích doplňují modrá s růžovou nebo žlutá s červenou. Dodejte na prostředek víčka trošku třpytek a finální look bude hotový.

Zásady při líčení očí

Kromě používání světlých a tmavších odstínů je třeba dbát také na jejich správné prolnutí a rozmazání do ztracena. K tomu vám nic nepomůže tak dokonale jako blending brush, neboli štětec na oční stíny, který má hustější štětinky právě pro skvělé rozmazání. Netlačte na něj, důležitý je počet pohybů. Čím víc, tím líp, hlavně jemně. Paletky očních stínů jsou také ideálním dárkem pro všechny kamarádky, dcery nebo maminky. Prohlédněte si proto v naší galerii ty, které doporučuje redakce ELLE a jsou horkými novinkami tohoto podzimu.

Nejlepší paletky očních stínů pro podzimní sezónu podle ELLE: