Škodí mléčné výrobky naší pleti?

 

Promluvte si s kýmkoliv, kdo kdy držel dietu déle než pět sekund a zjistíte dvě věci: za prvé, že si zasloužíte metál, když vydržíte poslouchat déle než oněch pět sekund a za druhé, že pokud ona osoba vynechala mléčné výrobky, její pleť byla najednou naprosto dokonalá. Jestliže sledujete nejnovější trendy z beauty světa, jistě víte, že mléčné výrobky mají opravdu špatnou reputaci. Zkuste například vygooglit spojení “mléčné výrobky + akné” a dostanete přes 100 000 výsledků. Dříve, než však odstraníte všechny sýry, jogurty a mléko z lednice, přečtěte si, zda nejednáte předčasně.

Mohlo by se vám líbit

Vše od A do Z o RETINOLU

Každý o něm ví, každý o něm mluví, ale málokdo skutečně ví vše, co je ke startu jeho aplikace potřeba. Proto jsme pro vás sestavili abecedu, která vám postupně a snadno odhalí vše o zázračně ingredienci.
elle.cz

Kde je problém?

Kravské mléko obsahuje kasien a syrovátkové bílkoviny u kterých se předpokládá, že zvyšují hladinu hormonů, které mohou reagovat s testosteronem ve vašem těle (a ano, především když jste žena) a způsobovat vyšší produkci mazu, jež je spojený s výskytem akné. Klinické studie to však doposud jasně neprokázaly, takže dermatologové čerpají pouze ze svých vlastních zkušeností. “Zdá se, že existuje souvislost s mléčnými výrobky a akné,” říká dermatoložka z Yale Mona Gohara a dodává, že “existující studie, které tuto skutečnost naznačují, ale přímé spojení ještě nebylo zcela prokázáno.” Svým klientům však odbornice přesto radí, aby pro každý případ mléčné výrobky omezili, pokud mají s pletí vážnější problém.

Avšak mléčné výrobky nejsou jedinými zástupci potravin, jež mohou ovlivňovat rovnováhu našich hormonů. Velmi neblaze pro naše tělo reaguje mléko v kombinaci s polotovary, junk food a cukry. Ve spojení s nimi narušuje hladinu inzulínu, protože když mléko trávíme, rozkládáme bílkoviny, které obsahuje a přeměňujeme je na hormony, které jsou velmi podobné inzulinu. Čím vyšší jeho hladina, tím náchylnější je náš organismus k zánětům. Mezi zánětlivé stavy kůže patří nejčastěji právě akné, ekzémy nebo růžovka. Jestliže je zánět dlouhodobý, dojde ke ztrátě kolagenu a samozřejmě jsou vidět i projevy stárnutí.

Mohlo by se vám líbit

Jaké toxiny mohou obsahovat opalovací krémy?

Standardní výbava, snad i součást zdravé péče o naše tělo… Ale co vlastně do sebe vstřebáváme? Opalovací krémy jsou tak kontroverzní, jak nepostradatelné. Víte o některých skutečně nebezpečných látkách ve složení vašeho krému? Na tohle si dejte pozor!
elle.cz

Mléčný detox

Pokud jste se nyní naprosto dokonale vyděsili a rozhodli jste se, že si již letošní léto nedáte ani jednu zmrzlinu, musíme vám znovu zopakovat, že jde zatím pouze o teorie, které nebyly vědecky prokázané. Takže co s tím? Zdravý jídelníček je základem, a především musí být vyvážený. Jestliže si chcete dát mléčný detox a vyzkoušet na vlastní kůži, jak bude reagovat vaše pleť, směle do toho. Jen mějte na paměti, že změny se nebudou dít přes noc a můžete je zpozorovat až po pár týdnech. Dbejte také na to, abyste nahradili vitamíny a prospěšné látky z mléčných výrobků jinou, například veganskou alternativou.