Nejkrásnější svatební účesy: Ve znamení elegance a květinových akcentů

 

V jednoduchosti je krása

Letošní i následující svatební sezóna bude ve znamení jednoduchosti, elegance, ale také květinového a kamínkového zdobení. Mezi hlavní trendy pro nevěsty momentálně patří jemně vlnité vlasy hozené dozadu. Účes se krásně hodí k šatům bez rukávů či k asymetrickému střihu rób s jedním rukávem či ramínkem. Tento styl úpravy vlasů zaručí něžnost a ženskost. Podle vlasových stylistů vlny krásně vyniknou především na blonďatých a melírovaných vlasech.

 

Svatební účes - svatební kolekce Anne Barge

 

Trendy elegance

To, že elegance rozhodně neznamená jednotvárnost, letošní vlasové svatební trendy jednoznačně prokazují. Pro dámy s krátkými vlasy může být takzvaný mokrý styl účesu skvělou volbou. K zajímavosti přispějí drobné detaily, v tomto případě pěšinka vytvořená až v oblasti koutu čela. K této vlasové úpravě se perfektně hodí výrazné náušnice, které nevěsta odkryje tím, že si část vlasů ponechá za uchem, podobně jako modelka na přiloženém snímku.

 

Svatební účes - svatební kolekce Alyne, Rita Vinieris

 

Nesmrtelné drdoly

Pravděpodobně největším hitem ve svatebních účesech pro rok 2022 a 2023 budou hladké a elegantní drdoly. Budoucí nevěsty se mohou rozhodnout pro nejrůznější typy tohoto účesu. Špatnou volbu rozhodně neudělají, když si zvolí drdol sčesaný dozadu či nahoru. Na vkusu každé ženy je pak to, zda účes bude co nejvíce jednoduchý a zafixovaný, nebo trochu zjemněný díky pramínkům vlasů lemujících strany obličeje. Výhodou drdolů je rovněž to, že sedí snad ke každému typu obličeje a každé barvě vlasů. 

V záplavě květin

Jednoduché účesy vám nic neříkají? Tak do svého svatebního looku zařaďte květinové aranžmá. Stačí si vybrat vaše oblíbené květy, šikovného vlasové stylistu a máte vyhráno. Čím větší aplikaci zvolíte, tím větší ohlasy získáte. Nebojte se vyčnívat a experimentovat. A jaké k tomuto účesu vybrat šaty? Nejlepší volbou budou spíše jednodušší minimalistické róby, které jsou každoročně velmi žádané.

 

Svatební účes - Anne Barge

 

Něžný boho styl

Účesy s folklórním nádechem zdobené nejrůznějšími čelenkami či sponkami s kamínky se též zařadily mezi hity pro nastávající nevěsty. Ať už zvolíte drdol, culík či rozpuštěné vlasy, neuděláte chybu, když do účesu přidáte copánek a výrazně zdobené doplňky. Tento styl účesu se hodí k jednoduchým svatebním šatům a spíše něžnějšímu make-upu. Jemnější by pak ideálně měly být i šperky doplňující celkový vzhled.

Tip ELLE: Nebojte se experimentovat a inspirujte se looky z módních přehlídek či snímky k oficiálním kolekcím svatebních šatů. Nespočet zajímavých variací naleznete též na Instagramu či Pinterestu.

 

Svatební účes - ateliér Pronovias

 

Zdroj: Weddingforward.com, Pinterest

10 tipů na alternativní svatební šaty

elle.cz