6 tipů pro krásnou manikúru

1. ODLAKOVÁNÍ

- Nejprve odstraňte starý oprýskaný lak jemným odlakovačem, který nevysuší nehet. 

- Navlhčete vatový tampónek odlakovačem a přiložte na nehet a pár sekund počkejte. Pak přitlačte tampónek k nehtu a stáhněte lak směrem od kořene ke konci nehtu. 

- ‚‚Jestli se vám to povedlo na první dobrou, děláte to správně,‘‘ říká Jenny. Nehet nedrhněte tampónkem sem a tam a ne proti kůžičce nad nehty.

12047656 10205206105536438 1185781083 n abcfe

 

2. PÉČE O NEHTOVOU KŮŽIČKU

- Aby byly měkké a nepřiléhaly k nehtové ploténce, pravidelně je masírujte a vyživujte. 

- Nikdy ji nestříhejte, ale naneste odstraňovač kůžičky (Cuticle Remover, Mavala, www.fann.cz) na kůži kolem nehtu a nechejte chvíli působit.

- Na pomerančové dřívko namotejte vatu a kůžičku lehce zatlačte. Pomalu tak setřete kůžičku, kterou odstraňovač rozpustil. 

- Odstraňovač rozpustí vždy jen „mrtvou“ kůži, když byste kůžičku zastříhávali, stříháte do živého!

 

3. PILOVÁNÍ

- Vyberte si vhodný pilník na nehty! Čím jsou nehty slabší, tím jemnější hrubost pilníku. Nejvhodnější je pilník silikonový, který na rozdíl od pískového, nepouští drobná zrnka a nezůstávají na něm vybroušené brázdy. Navíc má silikonový pilník daleko větší výdrž.

- „Silikonový pilník vám vydrží, dokud ho nezlomíte nebo neztratíte,‘‘ směje se Jenny. 

- Pilujte vždy jedním směrem a následně nehet doleštěte směrem shora dolů po hraně nehtů, aby se zacelil a netřepil se.

 

4. PÉČE O NEHET

- Je nutné zjistit, jaké nehty máte. Častou chybou bývá, že ženy se slabými nehty používají zpevňovač, který nehet akorát ztvrdí a zkřehčí a ten se pak zlomí úplně. 

- Slabé nehty je nutné hydratovat a dodat jim výživové oleje. Bohužel doba, za kterou se péče projeví prý bývá 3 - 6 měsíců! Je to čas, za kterou je schopen kořen přijmout hydrataci a výživu a nechat růst krasný, pevný a zdravý nehet. 

- ‚‚Takový čas skoro žádné ženy nevydrží a péči vzdají, jelikož nevidí výsledky okamžitě. Vyzkoušejte intenzivní séra, která tuto dobu zkrátí a výsledky uvidíte dříve,‘‘ radí Jenny. 

- Pro měkké nehty doporučuje Jenny zpevňovač Scientifigue, který se používá dvakrát týdně dokud se nezpevní. 

- ‚‚Na nehty zničené nebo slabé doporučuji masáž s hydratačním krémem Nailactan, který je nutné používat až do smrti,‘‘ říká se smíchem Jenny! 

- Hydrataci nehtu přirovnává k hydrataci pleti, kdy také nepřestaneme hydratační krém používat, ale pokračujeme dále. Také je možné použít kamuflující produkty na nehty jako je bělící báze nebo vyrovnávač vrásek na nehtech, než přijde na řadu lakování.

 12029213 10205206105856446 1751104933 n dd377

5. LAKOVÁNÍ

- Jenny radí aplikovat jednu vrstvu báze pod lak, dvě vrstvy barevného laku a jednu vrstvu nadlaku, aby barvu uzavřel a dodal lesk.  

- Co se nepovedlo, odstraňte pomerančovým dřívkem namočeným v odlakovači. „Hned po lakování, použijte olejíček s urychlovačem schnutí, když chcete rychle vystřelit z domu,“ dodává Jenny. 

- Nehty nechte nalakované 6 dnů a jeden den jim dejte volno, aby se mohly “protáhnout”. ‚‚Ten den raději nic nedělejte, abyste si je zbytečně neponičila.“ 

 

6. PÉČE O RUCE

- Poslední tečkou je výživa celých rukou. Zvlášť v chladnějších dnech může být pokožka náchylná k svědění, pnutí nebo dokonce zarudnutí. 

- Používejte výživný krém. 

- Pokud chcete věnovat vaší pokožce ještě lepší péči, pořiďte si výživný krém s rukavicemi na noc. 

- „Jestli by se vás váš muž v bílých rukavičkých děsil, nechejte si je alespoň dvě hodiny před spaním,“ uzavírá Jenny celý workshop.

12033494 10205206105336433 658988066 n af8aa

 

 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA