Ty nejlepší beautydupes, které válcují sociální sítě

Jednu z nejznámějších beauty dupe představuje vůně Red Temptation (549 Kč) módního řetězce Zara, která se nápadně podobá věhlasné vůni Baccarat Rouge 540 (5850 Kč v beauty concept storu Ingredients) od Maison Francis Kurkdjian. Legendární vůně s šedou ambrou, šafránem a cedrovým dřevem stojí v originální verzi jedenáctkrát víc než napodobenina od Zary, která bývá díky zlomku ceny po celém světě pravidelně vyprodána. Tak uvidíte, jestli se na vás štěstěna usměje a budete moct na vlastní nos prozkoumat nuance v poměrech voňavých tónů šafránu či ambry. Tak schválně: která se vám líbí víc?

Vlnu radosti mezi fanoušky beauty spustila populární herečka Selena Gomez se svojí kosmetickou linií Rare Beauty. Její tekutá tvářenka Soft Pinch Liquid Blush (za 590 Kč prodává Sephora) se okamžitě stala virálním hitem. Jen na TikToku najdete 54,7 milionu zobrazení. Beauty nadšenci se předhánějí v tom, kdo najde nejlepší napodobeninu. V současné době vítězí tvářenka Sweet Cheeks od Nyx (za necelých 10 USD), v Česku je bohužel aktuálně vyprodaná, ale určitě ji seženete na oficiálním e-shopu. Zde je k dostání v v šesti barevných variantách a stejně jako originál neobsahuje ingredience živočišného původu a mohou ji používat i vegani.

Oblíbené produkty a jejich nejlepší beauty dupes:

S Rare Beauty ovšem ještě nekončíme. Už jste slyšeli o oleji na rty Soft Pinch Tinted Lip Oil (v Sephora za 540 Kč), který si zamilovali všichni, jež propadli legendárnímu oleji na rty značky Dior? Jmenuje se Dior Addict Lip Glow Oil a pyšní se desítkami dupes i téměř sta miliony zobrazeními na TikToku. Třešňový olej s pořádnou porcí vitaminu A pro hydrataci a jemné zabarvení rtů (za 1130 Kč) je přesně to, co nesmí chybět v žádné kabelce. Rty příjemně zdůrazní přesně ve stylu aktuálního trendu #cleangirlmakeup. Napodobenina od Rare Beauty za méně než polovinu ceny slibuje stejnou parádu. Lesk, hydrataci a výživu. Víc se dozvíte na instagramovém účtu Seleny Gomez, ostatně post o tomto přípravku získal skoro 11 milionů likes, a to už je co říct.

A co takhle make-up? Podle TikToku si už nemusíte nutně kupovat lahvičku Hollywood Flawless Filter od Charlotte Tilbury ( za 44 Euro na Cultbeauty) k tomu, abyste měla stejně rozzářenou pleť jako po aplikování instagramového filtru. Postačí vám k tomu e.l.f. Halo Glow Liquid Filter (za 16 Euro na Elf Cosmetics), o kterém recenzentky tvrdí, že poskytuje malinko větší krytí a méně lesku, ale kdo by řešil detaily, když stojí třetinu ceny?

Mohlo by se vám líbit

Ušetřete na luxusních značkách. Místo kabelky si kupte rtěnku!

Že nemáte na Birkinku v hodnotě 300 000 dolarů nebo na ikonickou Gucci Bamboo v limitované edici? Nevadí, my také ne. Místo kabelky si kupte raději rtěnku!
elle.cz

Někdy je ale jeden originál lepší než deset alternativ

Čímž se dostáváme k tomu, k čemu levné varianty luxusních produktů svádí: k nekonečnému nakupování a nadspotřebě. Proč si kupovat jeden odstín, když jich můžu mít rovnou pět a ještě pořád ušetříte? Podle Meredith Holland, konzultantky z oblasti udržitelnosti, vyprodukuje celosvětový kosmetický průmysl ročně 120 miliard kusů obalů, což je hrozivé číslo. Část našich beauty úlovků díky neuváženému nakupování a nekompromisnímu datu spotřeby stejně skončí v koši, tak proč tomu ještě víc jít naproti? Až vás příště uhrane cena napodobeniny levného produktu, ujistěte se, že jej skutečně potřebujete. Před samotným nákupem požádejte o vzorek nebo produkt vyzkoušejte na denním světle a teprve potom se rozhodněte, zda si zaslouží vaši pozornost. Někdy je jeden originál lepší než deset alternativ. Minimálně pro naši planetu.

Mohlo by se vám líbit

Underpainting: Makeup trend, který ovládl celý TikTok

Pokud jste fanouškem naturálního líčení, zpozorněte, tento make-up trend je přesně pro vás. Momentálně má Underpainting téměř 100 milionů zhlédnutí na TikToku a tisíce lidí jej již zařadily do své pravidelné líčící rutiny. Zkusit, či nechat být?
elle.cz

Zdroj: autorský článek