Permanentní nespokojenost s vlasy? Má to řešení.

Zplihlé vlasy

Příliš jemné vlasy nemají objem ani tvar. Přitom k nápravě stačí čtyři kroky:
Dobrý střih – stupňovitý sestřih dodá jemným vlasům to, co potřebují
Opatrná péče – hlavní pravidlo je: nic nepřehánět a držet se při zemi. Právě u jemných vlasů může být přílišná péče na škodu. Ztěžknou a nic s nimi neuděláte. Vybírejte produkty určené pro objem, obalí vlas proteiny a posílí ho.
Vhodná barva – vyberte přírodní barvy, opticky totiž zhušťují vlasy
Správný styling – dejte si práci s foukáním. Nejdříve vlasy lehce prosušte přes hlavu, teprve pak je fénujte přes kartáčky nebo kulatý kartáč (vždy od kořínků ke konečkům).
Tip: Zkuste splachovací emulzi Volumize Emulsion (349 Kč) značky Wella Professionals. Pevnost, strukturu i objem dodává vlasům na hodně dlouho.

Lupy

Mohou se tvořit z různých příčin. K těm nejčastějším patří stres (pak zmizí spolu s ním), vrozená dispozice nebo kvasinky (kožní mykóza). Tvorbu lupů ale podporují i tučná jídla. Takže další důvod, proč se jim vyhnout! K léčbě by měl stačit speciální šampon. Pokud do dvou týdnů neuvidíte změnu k lepšímu, zkuste jinou značku. Budou-li problémy dál přetrvávat, zajděte k dermatologovi.
Lupy se ovšem rády zákeřně vracejí. Myslete proto na prevenci. Důkladně vymývejte šampony, kondicionéry a masky a jednou do týdne použijte šampon proti tvorbě lupů. Vhodné je střídat značky a nezůstávat u jediné. Skvěle fungují i peelingy pokožky hlavy, které provádějí v některých kadeřnictvích (např. Bomton). Nezapomínejte na pravidelné a časté mytí kartáčů. I na ně patří šampon proti lupům.
Dobrá zpráva nakonec: Věděli jste, že lupy mívají lidé hlavně mezi pubertou a třicátým rokem? Pak často samy mizí.
Tip: K nejosvědčenějším šamponům proti lupům patří jednoznačně Nodé DS+ od Biodermy (kolem 359 Kč). Rychle zabírá a navíc dělá krásně lesklé vlasy.

Začínající kouty

Že jde o vysloveně pánskou záležitost? V žádném případě. Bohužel se často zablesknou i u žen. Na vině nebývá genetika, ale účes. Příliš upnuté copy, culíky, drdoly… Tahají vlasy a způsobují jejich vypadávání.
Druhou možnou příčinou je kolísavá hladina hormonů. Proto se s nimi potýkají ženy v těhotenství nebo v přechodu. Je proto dobré vyhledat svého gynekologa a nejhoršímu prozatím předcházet pomocí přípravků zabraňujících vypadávání vlasů.
Tip: Vyzkoušeli jsme sérum Balance Scalp (859 Kč) od Welly Professionals. Aplikovali jsme ho dvakrát týdně a za čtyři týdny se vypadávání vlasů výrazně zlepšilo.

Výživa zevnitř

Ať už máte jakékoli problémy s vlasy, čtěte pozorně. Vlasové kořínky potřebují moře živin, bez nich nefungují tak, jak mají. A na vlasech je to hned vidět. Co potřebují? Pro lesk a sílu komplex vitaminuB – to znamená kvasnice, žloutek, oříšky, ovesné klíčky, maso. Bez železa budou vypadávat a málo růst (proto řídnutí vlasů trápí vegetariánky). Potřebujete červené maso, špenát, luštěniny, otruby, které zapijete pomerančovým džusem. Vitamin C totiž podporuje vstřebávání železa v těle. Poslední důležitou skupinou jsou bílkoviny. Dopujte se proto rybím masem a sójou.