Proč nezanedbávat výběr vlasových stylerů?

 

Každá žena na světě touží po zdravé, leské a bohaté hřívě vlasů. Hodnoty kadeřnických služeb se během pandemie pomyslně zvedly mnohonásobně a většina z nás jistě odpočítává dny, kdy se zase otevřou dveře našich oblíbených salónů. Den kadeřnické spásy je bohužel momentálně v nedohlednu a tak se snažíme svépomocí zachránit to, co se dá. Investujeme nemalé peníze do šampónů, kondicionérů a vlasového stylingu. Pijeme také hodně vody, jíme zdravě a dostatek bílkovin a podporujeme vlasy vhodnými vitamíny. Stačí to?

Úprava vlasů teplem - na co nezapomínat?

Jsme ale tak důmyslné i pokud se jedná o vlasové stylery? Můžeme dodržovat vsechny zásady péče o vlasy, ale pokud je následně vyžehlíme žehličkou, kterou máme už od střední školy, všechna naše snaha může být rázem pryč. Všichni asi tušíme, že bychom si vlasy neměli každý den žehlit nebo natáčet, přesto to většina z nás porušuje. Na co je potřeba myslet, abychom si vlasy tolik neničily, pokud se bez časté tepelné úpravy neobejdeme?

1. Teplo vlasy ničí už ve sprše. Místo horké vody si vlasy raději myjte vlažnou vodou.

2. Vlasy zbytečně dlouho netrapte ručníkem. Mokré vlasy jsou křehké a mechanickým třením se mohou polámat a zničit se. Vodu z vlasů raději jenom šetrně vymačkejte.

3. Před každou tepelnou úpravou používejte termoochranu. Vždy. Nejlépe funguje sprej, který po vlasech lehce rovnoměrně rozprostřete.

4. S fénováním dlouho neotálejte, mokrá pokožka hlavy je náchylná k tvorbě bakterií a mikroorganismů. Sáhněte po kvalitním fénu s ionizační technologií, který během zahřátí produkuje negativně nabité ionty, které pomahájí vlasy chránit před vysoušením. Vaše vlasy budou potom méně poletovat a lépe je zkrotíte v dalším kroku.

5. Pokud chce vlasy dále tepelně stylovat, musí být vždy suché. Nikdy nepoužívejte žehličku či kulmu na ještě vlhké vlasy, to by způsobilo více škody, než užitku. Při výběru kvalitních produktů mějte opět na paměti, že horko vlasům škodí, chcete proto pro svojí hřívu jen to nejlepší. Nejinovativnější volbou je žehlení a natáčení vlasů pomocí páry.

 

Karl Lagerfeld x SteamPod

 

Limitovaná edice Karl Lagerfeld X SteamPod

Spojeny svým pařížským dědictvím, byly tyto dvě ikonické značky inspirovány typickým stylem Paříže a jejích obyvatel, který je proslulý krásou ve své jednoduchosti a avantgardnosti. Steampod dokáže vytvořit variace různých vzhledů — od kudrnatých přes vlnité až k rovným — aniž by poškodil kvalitu vlasů. Ztělesnění „vlasů v pohybu”, oslavuje stvoření mnohostranného francouzského stylu na rozdíl od univerzálního jednotvárného přístupu.

Tato limitovaná edice kombinuje styl a avantgardního ducha L’Oréal Professionnel Paris a KARL LAGERFELD. Užší a lehčí design nového Steampod 3.0 obsahuje integrovanou nádržku na vodu, otočný kabel a zabudovaný hřeben v tmavě černém provedení. Je k dostání s teplu odolným koženkovým obalem pro snazší přepravu.

 

Mohlo by se vám líbit

Není blond jako blond. Jak docílit dlouhodobě krásného odstínu?

Být blondýnkou je lákavé, ale také poměrně náročné. Víte, jak si zachovat i po několika umytích stejný odstín jako od kadeřníka? A jak předejít nevzhledné žluté? Přinášíme vám pár prověřených tipů a rad od zkušeného odborníka. Zjistěte jednou provždy, jak na luxusně vypadající blond hřívu díky správné péči. Buďte chytře blond.
elle.cz