Trend 2023: Butterfly haircut je největším hitem roku

Je čas roztáhnout křídla

Tento smyslný účes pobláznil miliony žen a velkým hitem se stal na sociální síti TikTok. Butterfly cut se hodí téměř všem ženám. „Butterfly cut je vhodný pro středně dlouhé a dlouhé vlasy. Vlnité i rovné,“ říká vlasový specialista Jan Těšík, který se s tímto střihem v poslední době setkává čím dál častěji. I české ženy už přišly na chuť tomuto dokonalému střihu.

Objem, který rozhodně udělá dojem

Motýlí účes má mnoho výhod a jednou z nich je rozhodně to, že vám znásobí objem vašich vlasů. „Jedná se o účes, kde jsou vlasy sestříhány hlavně okolo obličejové kontury a zároveň působí plným dojmem,“ vysvětluje Jan Těšík.

 

Účes, který zeštíhluje

Kromě toho, že je v módě, přináší butterfly haircut ještě další benefit. Opticky zeštíhlí vás obličej a dokáže zakrýt nějaké jemné nedokonalosti v našich obličejích. „Účes je sexy i elegantní. Obličej díky němu vypadá užší, což většina žen vítá. Jedná se tedy o dobrou volbu téměř pro všechny“ prozradil úspěšný český kadeřník.

Elle kvíz: Poznáte nejikoničtější kabelky světa?

elle.cz

Enormní zájem

Motýlí účes, který kombinuje dlouhé a krátké vrstvy, zaznamenal kolosální nárůst popularity před rokem 2023. Zvýšil se o 12 432 % a zaujímá první místo v top 10 trendech v péči o vlasy. 

Pro koho účes není?

Pokud se poradíte se svým kadeřníkem, určitě vymyslíte podobnou variantu po vzoru tohoto oblíbeného střihu, ovšem je tu jeden druh vlasů, kterému se tento trendy střih nedoporučuje. Motýlí střih není nejlichotivější volbou pro tenké vlasy, protože jemné vrstvy a postupný sestřih mohou způsobit, že tenké vlasy vypadají ještě řidší. Máte-li řídké vlasy a chcete vyzkoušet podobný styl, požádejte svého stylistu o postupný sestřih nebo ofinu, kterou budete moci stylizovat do motýlího účesu.  

Zdroj: autorský článek
Rozhovor: Jan Těšík, kadeřnictví The Lounge