Elle kvíz: Poznáte nejikoničtější kabelky světa?

Po čem zaplesá módní srdce každé z nás

Elegance, která stojí miliony

Nejdražší kabelkou, kterou aktuálně nabízí luxusní trh, je všemi milovaná Birkin bag. Zdaleka nejdražší designovou kabelkou, která je nyní k dispozici, je kabelka Hermès Birkin, konkrétněji kabelka Matte Niloticus Crocodile Himalaya Birkin, která je k dostání za 220 000 dolarů, což je v přepočtu neuvěřitelných cca 4, 8 milionů korun.

Vyznáte se ve světě kabelek?

Redakce Elle si pro vás připravila kvíz legendárních kabelek, které si po celém světě zamilovaly miliony žen a světových celebrit. Kdo by si nepamatoval slavnou scénu ze seriálu Sex ve městě, kdy Samantha využije jména herečky Lucy Liu, aby získala „Birkinku“, na kterou bylo nutné zapsat se do pořadníku, že?  

Kvíz nejluxusnějších kabelek

Zde je to, co o vás prozrazuje datum vašeho narození

elle.cz

"Mám ráda své peníze tam, kde na ně vidím - visí v mém šatníku."
Carrrie Bradshaw

Kabelka jako investice

Pokud uvažujete o utrácení za nové designové kabelky, pak stojí za to zvážit styl, který obstojí ve zkoušce času, spíše než jen jednosezónní zázrak, na který se nakonec bude prášit ve vašem šatníku. Za tímto účelem je nejlepší volbou buď poohlédnout se po klasice – z nichž některé kousky možná prošly moderní úpravou, ale stále jsou velmi trendy – nebo si pořídit návrhy, které mají nekonečnou eleganci.

Vsaďte na stálice značek Chanel, FendineboDior, ovšem poohlédnout se můžete také po absolutních novinkách, do kterých vkládáte své módní (a investiční) naděje.

cara

Zdroj: archiv firem Dior, Chanel, YSL, Luxusní kabelky.cz, Bottega Veneta