Trendy ofina, která vám zúží obličej

 

Jestliže jsme vás zaujali a vy toužíte prodloužit svůj kulatý obličej, skrýt vyšší čelo či z minuty na minutu “zhubnout” pár kil, hledejte inspiraci v sedmdesátých letech. Styl ofiny, jež připomíná záclony, byl tehdy totiž neuvěřitelně trendy a navíc sluší opravdu každému. Nosila ho Brigitte Bardot, Jane Birkin a Farrah Fawcett ho skrývala ve své objemné foukané. I dnes je však tento lichotivý střih mezi celebritami značně populární. Oblíbily si ho hvězdy jako Selena Gomez, Jennifer Lopez, Jessica Alba, Alexa Chung, Rihanna, Chloë Moretz nebo Camila Cabello.

 

 

A o co tedy jde?  

Ofina, kterou máme na mysli, je taková, která rámuje váš obličej z obou stran. Je zpravidla kratší uprostřed, postupně se prodlužuje do stran s pěšinou uprostřed a její styling často ukazuje čelo. Jde o hairstyle, který je ztělesněním nedbalé elegance a nabízí nepřeberné množství opravdu stylových účesů. Klasická možná nesluší úplně každému, ale toto je takový nenásilný mezikrok, který jistě oceníte. 

Inspirace z přehlídkových mol:

Ofina - toť klasické dilema. Jestli právě přemýšlíte nad tím, zda střihnou či nestřihnout, musíte si uvědomit, že ne každá délka a tvar však budou sedět právě vašemu obličeji. Proto je výbětr střihu velmi zásadní. Zjistěte, jaký bude nejvíce slušet právě vám, pokud jste se nenadchla nad "balkonovým" stylem.

1) Podlouhlý obličej
K tomuto tvaru obličeje se dokonale hodí delší ofina. Měla by mít délku nad obočí nebo alespoň těsně k němu. 

2) Kulatý obličej
Ideální variantou je prostříhaná, vrstvená delší ofina na stranách tváří, která maskuje kulatost obličeje a opticky zužuje. Rozhodně se vyhněte tupě/rovně střižené ofině, která by jen zdůraznila kulaté rysy obličeje. 

3) Oválný obličej
Váš tvar obličeje je malá výhra. Vy můžete vyzkoušet takřka vše, a pořád budete vypadat dobře. Tento typ obličeje je totiž ‚nejslušivější‘. 

4) Srdcovitý obličej
Ofina je pro něj ideálním řešením, jelikož vyrovnává špičatou bradu a širší čelo. Volte nejlépe jemnou ofinu (ne hustou ani extrarovnou) nad očima.

5) Hranatý obličej
Pokud jste majitelkou hranatého tvaru obličeje, mělo by vám jít především o zjemnění rysů. Proto se vyhněte tupým nebo extrarovným střihům a zkuste něco jemného. Prostříhané vzdušné patky, klidně i zvlněné, a raději upřednostňujte úpravu na stranu.

Mohlo by se vám líbit

Beach waves: Naučte se účes v rytmu vln snadno a rychle

Vypadají tak jednoduše, ale nenechte se oklamat beauty influencerkami, které vždy na Instagramu tvrdí, že s tak perfektním účesem se právě probudily... Beach waves chtějí praxi, aby vypadaly dokonale ledabyle. A my víme jak na to!
elle.cz