Wellness guru: Celebrity, jež mají návod na zdravý život

Gwyneth Paltrow

Jednou z nejvýraznějších vyznavaček zdravého životního stylu je herečka Gwyneth Paltrow. Když jí zemřel otec na rakovinu, rozhodla se pro změnu. Přešla na veganskou stravu a začala cvičit jógu. Slavná kráska navíc často podstupuje různé detoxikační kúry, které by zřejmě vydržel málokdo. Nedávno se rozpovídala o tom, jak celých osm dní pila jen kozí mléko. „Myslím, že hlavním důvodem, proč se ve vlastním těle cítíme špatně, je přítomnost toxinů, kterými ho zaplavujeme. Snažím se jedy dostat z těla ven. Věřím, že právě kozí mléko je schopné mě jich zbavit.“

V roce 2008 založila úspěšný internetový magazín Goop.com. Na webu se dočtete o zdravém jídle, cvičení, cestování, ale třeba i o škodlivosti prsních implantátů. Dnes je také kreativní ředitelkou kalifornské značky Juicy Beauty. Vyrábí organickou, dekorativní i pleťovou kosmetiku, která je navíc bohatá na přírodní rostlinné pigmenty a antioxidanty. Když Gwyneth zjistila, z čeho se běžná kosmetika vyrábí, začala se přiklánět k ekologickým a netoxickým produktům.

Gwyneth Paltrow

Drew Barrymore

Herečka Drew Barrymore založila svou vlastní značku dekorativní kosmetiky. Flower Beauty je přírodní kosmetika, která se netestuje na zvířatech. Sama Drew je nadšencem do všeho přírodního a doma prý má skříně plné kosmetických produktů. Zakládá si na tom, aby byly produkty finančně dostupné a hlavně kvalitní.

Drew Barrymore

Miranda Kerr

Slavná modelka ráda cvičí jógu, medituje a pije ovocné šťávy. Jídlo si vybírá podle své krevní skupiny a díky tomu je krásně štíhlá. Její strava se tak skládá především z ryb, mořských plodů a zeleniny.

Svou značku Kora Organics založila v roce 2009 a její výrobky prodává i americká Sephora. Produkty z velké části tvoří tropické rostliny noni, jež obsahují protizánětlivé látky a antioxidanty. Miranda má díky pití šťáv z této rostliny krásnou pleť.

Miranda Kerr

Ella Woodward

Příběh této známé vyznavačky zdravého životního stylu zná snad už celý svět. Ella říká, že jí změnila život nemoc s názvem syndrom posturální tachykardie. Neustále trpěla bolestmi hlavy, žaludečními potížemi a bušilo jí srdce. Nic nepomáhalo, a tak na to zkusila jít přes jídlo. Pizzu a pečivo vyměnila za ovoce, zeleninu, ryby a luštěniny. V roce 2012 založila blog s názvem Deliciously Ella a začala psát o svém novém životě.

Za pár let už stihla napsat několik kuchařek, založila síť zdravých bister a vyrábí i zdravé potraviny. Ty můžete koupit v jejím e-shopu. Například granolu nebo müsli tyčinky.

Ella Woodward

Cameron Diaz

Dlouhá léta svoje zdraví neřešila, jedla ve fast foodech, chodila na večírky a málo spala, čímž trpěly její tělo i pleť. „Vaše tělo je vaše minulost, přítomnost a budoucnost. Nese v sobě paměť vašich předků, protože vás tvoří geny rodičů i geny rodičů vašich rodičů. Je to vyvrcholení všeho, co jste kdy snědla, souhrn veškerých vašich tělesných činností (vykonaných, nebo naopak nevykonaných) i úsilí o pochopení vašeho těla a péči o něj. A to, jak dobře se o své tělo staráte, rozhoduje o tom, jak dobře můžete žít,“ píše Cameron v úvodu své knihy Body Book.

Doporučuje v ní napřiklad neřídit se kaloriemi, ale spíše se zaměřit na vyvážené složení jídelníčku. Zároveň tvrdí, že naše tělo bylo stvořeno k pohybu a spát bychom měli jen osm hodin denně. Nejdůležitější je však v procesu změny životního stylu vaše mysl.

Cameron Diaz

 

REKLAMA