Zdravé a krásné zuby? Vyzkoušejte oil pulling

„Převalování“ oleje v puse může znít poněkud zvláštně, ale když se nad tím zamyslíte, jde o levný i časově dostupný nástroj, který vás zbaví všeho špatného na vašich zubech. Základní myšlenka procedury vychází z ájurvédy, lidé si pomocí oleje i kořínků čistili zuby už před několika tisíci lety. Oil pulling je tedy prověřený staletími i generacemi. O co vlastně jde?

Na tento krok ve vaší ranní rutině budete potřebovat kokosový olej a... to je vlastně vše. Lžičku až dvě vložíte do úst a pomalu olej „poválíte“ po zubech, dásních a celé puse pomocí jazyka. Po rozpuštění můžete roztok začít kloktat, doporučuje se čím déle, tím lépe. Ideálně tak 15 až 20 minut. Důležité je, abyste tento „zákrok“ prováděli před jídlem, jelikož jen takto vymizí všechny bakterie, které v puse vznikly přes noc. Využijte proto čas kloktání k přípravě snídaně nebo k rychlému přehledu zpráv. Poté olej vyplivněte, ale pozor, ne do umyvadla, ale do koše!

Zázračné výsledky

Asi největším benefitem této ranní rutiny je detoxikace úst, kdy olej v ústech na sebe naváže škodlivé toxiny, které spolu s ním pak vyplivneme, nikoliv spolkneme. Dále se jedná také o přírodní cestu, jak mít bělejší zuby, svěžejší dech, ale i méně zubního plaku. Kokosový olej a jeho kloktání přispívá také k odstranění překyselení, které může způsobit zubní kaz. Pokud máte citlivé zuby, nemusíte se olejové proceduře vyhýbat. Naopak. Olej působí nejen protizánětlivě, ale také velmi šetrně, takže je vhodný téměř pro každého. Vybírejte ale raději ten panenský, v bio kvalitě.

Po vyplivnutí směsi ústa vypláchněte teplou vodou, nebo si vyčistěte zuby kartáčkem bez pasty. Působení účinků může postupem času vést i ke snížení častého bolení hlavy nebo zátěži jater a ledvin. Ale tím nejdůležitější především je, že zuby nejsou pouze estetickým prvkem našeho obličeje nebo pomocníkem k rozžvýkání potravy, ale souvisí se stavem celého organismu. Proč ho tedy nevylepšit tímto jednoduchým a efektivním „oil pullingem“?

cara
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)