REKLAMA
REKLAMA

7 věcí, o kterých nám Carrie Bradshaw lhala

Přiznejme si to, v každé z nás dřímá alespoň kousek Carrie. Čas od času se z ničeho nic objeví nebo si ji samy v sobě snažíme probudit. Perfektní ukázkou toho bývají nákupy, kdy vyrazíme pro boty na horskou túru a vrátíme se domů s dalším párem sexy high heels, protože se přeci bez toho cool modelu nemůžeme dál existovat.

Nebo si dáme s kamarádkou uprostřed týdne snídani a v práci se objevíme až po polední přestávce, protože jsme musely probrat včerejší rande s novým klukem do posledních detailů. A přestěhovat se z garsonky v centru do sice většího bytu ale v hipsterské čtvrti na okraji? Zapomeňte na to! Přesně tohle nás Carrie naučila a taky to, že odstěhovat se do velkého města, jít si za svým snem, mít dokonalou kariéru, najít pana Pravého a navždycky se zbavit nálepky "single", je zábava stejně jako glamour single život plný značkových bot, obrážení barů a práce na volné noze.

sex and the city 1 7b621

Po víkendovém maratonu a všech sérií Sexu ve městě musíme konstatovat, že život Carrie vypadá sice fantasticky, ale je tu několik polopravd, nebojme se říct i lží, na které jsme jí skočili. Moc dobře víme, že článků o SATC není nikdy dost, tak tu máte seznam těch nejkrásnější (ano, přesně tak, přeci jim sami s radostí věříme, ne?) lží, které nám Carrie řekla.

1) Je jednoduché se seznámit s mužem. Ne, je to naopak někdy hodně těžké. Svobodná holka musí hledat mezi nezadanými, normálními, zajímavými muži. A rozhodně se nerozhoduje mezi dvěma úžasnými krasavci, se kterým teda bude teď chodit.

2) Je to v pohodě utratit nájem za boty. Pozor, majitel bytu rozhodně nebude rozumět tomu, že zrovna teď milujete a musíte mít (kolikáté už?) Louboutinky. Jako dospělá musíte vědět, jak funguje bankovní účet a kolik peněz by vám mělo zbývat každý měsíc na přežití do další výplaty.

3) Můžete si dovolit byt v centru s gigantickou šatnou a sama platit nájem. Nepotřebujete žádné otravné a koš nevynášející spolubydlící. Byt Carrie na Upper East Side je jedna velká lež. Snad s výjimkou myší, které se v bytě objeví poslední sezónu a Carrie hledá útočiště u Alexandra Petrovského.

carries closet via hbo site e1c55

4) Zapomeňte na MHD. Taxíky a Uber jsou všude. Pravdou je, že taxíky nejsou zrovna levná záležitost. Naopak se asi budete tlačit každé ráno a večer ve špičce v metru nebo v tramvaji s dalšími asistentkami.

5) Po městě budete pobíhat jedině v 11cm podpatcích. Je to krásný sen pobíhat celý den v lodičkách od Blahnika. Ne každý z nás má to štěstí žít v New Yorku, kde jsou rovné chodníky. V Praze, v Brně, v Bratislavě tam všude narazíte na kostky, rozestavěné silnice, zkratky přes trávník apod. Počítejte s tím, že po hodině chůze v centru si půjdete koupit do nejbližšího obchodu cokoliv pohodlného.

6) Nákupy nových hadříků a fashion věcí jsou stejně uspokojivé jako jídlo. Ještě nikdo v historii lidstva se nenajedl pouhým pohledem na nejnovější vydání módního časopisu. K večeři si MUSÍTE dát OPRAVDOVÉ jídlo, tedy rizoto, steak, burger, salát s lososem nebo alespoň chleba s máslem. Carrie, přestaň si s námi hrát.

1468523458 syn elm 1468421447 679565 10 1406321082295 09e43

7) A nakonec. Můžete bydlet ve velkoměstě jen díky tomu, že každý týden napíšete jeden sloupek o životě svobodné holky. Tímhle se bohužel nemůžete uživit. Ano, určitě si tím přivyděláte na kafe. Ale chtělo by to další, lukrativnější plán.

Přes tento seznam Sex ve městě milujeme pořád stejně. Protože nás baví sledovat Carrie, jak pronáší svá životní moudra, obléká si jednu módní kreaci za druhou, střídá kluky, řeší vztahy Mirrandy, Charlotty a sexuální eskapády Samanthy a rády se (někdy) chováme stejně bláznivě jako ona, i když moc dobře víme, jak to chodí v reálu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA