Jak najít toho pravého?

Být singl samozřejmě není ostuda, ale co si budeme povídat, je to zábava jen v případě, že o to člověk stojí. Pokud jste singl jen proto, že máte pocit, že kolem vás není nikdo zajímavý, možná se jen špatně díváte. Často lidi zbytečně odsuzujeme už předem z nějakého malicherného důvodu, který se nám pak s postupem času zdá jako hloupost. Třeba že dotyčný je fajn, ale nelíbí se mu album, na kterém vy ujíždíte. Nebo je s ním legrace, ale je trochu nespolehlivý. Anebo je to sympaticky rodinný typ, ale nevydělá moc peněz. Zkrátka, nikdo není dokonalý, ani vy ne. Důležité je stanovit si priority, a to tak, aby byly reálné. Jak říká jeden ze zákonů matky Murphyové: „Chceš-li mít navždy v náručí muže, který je sexy, krásný, chytrý, zábavný, bohatý a věrný, nech si ho vytetovat!“

beautiful-clothes-cool-couple-Favim.com-520992

Vášeň, nebo pohoda?
Když hledáme, toužíme podvědomě po lásce na první pohled. Aby to jiskřilo a zároveň jste si ve všem rozuměli. Ale jde to vůbec? Těžko, píše v knize Kde jsi? Jak najít partnera, aniž byste ho hledali Michael Mary. Podle něj se lidé vzájemně buď přitahují proto, že jsou protiklady, takže to opravdu jiskří, anebo si rozumějí ve smyslu vrána k vráně sedá.
„Ve většině případů přichází nejprve vášeň, a když partneři pozvolna zjistí, že ve svých představách života a svým každodenním chováním se k sobě hodí, vyplyne z toho partnerské spojení,“ vysvětluje Mary. Takže nemá smysl chtít všechno hned, anebo slibného partnera rychle odsoudit v okamžiku, kdy zjistíme, že nám vněčem nesedí. V čem je tajemství krásných dlouhodobých vztahů? Tolerance, vůle ke kompromisu, vzájemná podpora… Čekání na dokonalého partnera by totiž mohlo vést k tomu, že ho najdeme až v domově důchodců.
Takže jaké rady Michael Mary ve své knize nabízí?
1. Setkávejte se s lidmi, aniž byste křečovitě očekávali, že to musí nějak dopadnout. I když nenavážete vztah, můžete se přece jen tak bavit, a třeba získáte aspoň kamarády.
2. Hledejte na lidech to, co vás baví a zajímá, ne to, co se vám nelíbí. Ani vy nejste dokonalí.
3. Buďte otevření a nesuďte druhé předem podle nepodstatných věcí. Může se stát, že skutečnost je jiná, než jak na první pohled vypadá.
4. Neuzavírejte se po prvních neúspěších. Věnujte se svým koníčkům, přátelům, buďte aktivní!

Víc najdete v knize, kterou právě vydává nakladatelství C-Press.


Kde_jsi

Olajkuj a vyhraj! Sledujte ELLE.cz i na Facebooku. Do 31. 10. 2012 tu můžete soutěžit o parfém Lady Million nebo DVD z produkce ELLE. Jděte na www.facebook.com/ELLE.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA