REKLAMA
REKLAMA

Láska, lži a internet, díl 1.

Stojí ale sex přes internet opravdu za to?

Cítím tvé ruce na svém těle, už na schodech ze mě strháváš oblečení, než dojdeme do bytu, ochutnáš mě na schodech…“ píše osmadvacetiletá Lucie. Její mysl pracuje na plné obrátky, když ji vyruší klepání na dveře. Kolegyně. „Lucko, můžeš na moment do zasedačky?“ Lucie přikývne a Sexy_Babe opouští chatovací místnost. James 007 bude možná otrávený, ale ona mu to odpoledne vynahradí. Teď se zase na chvíli vrátí k práci.

Začalo to nevinně. Chvíle čekání v práci si korektorka Lucie začala krátit na internetu. Nejdřív si stáhla nějaké hry. Potom přišlo období, kdy byla neustále na ICQ s kamarádkami. Než se naskytlo něco ještě lepšího: chatování. Zpočátku se bavila o práci, o počasí, o filmech, pak ji ale kamarádky vnukly lepší nápad: proč se nebavit také o sexu? „Nikdy mě ale nelákalo jen tak si s někým ,zasouložit‘ a pak zavřít prohlížeč. Nejsem přelétavý typ, a to ani na netu. Vždy si píšu delší dobu jen s jedním, pak třeba dlouho nic, dokud mě někdo v jiných diskusích nezaujme. I tady musí přeskočit jiskra,“ tvrdí Lucie. To, že přes internet píše někomu cizímu o svých nejintimnějších představách, jí nepřipadá vůbec divné. Naopak, vylíčit své touhy ,Jamesovi‘ je prý jednodušší, než je popsat partnerovi, se kterým už několik let chodí.

Nebezpečné vztahy

Její přístup jen dokazuje, jak se vztahy mění. Kdybych před několika lety vyprávěla kamarádkám, že jsem si našla milence na internetu, asi by na mě zíraly jako na asociála či blázna, který si neuvědomuje rizika. Mnohem snazší než flirtovat po síti bylo seznamovat se v kavárnách nebo barech – většina lidí brala internet jako příliš velké riziko. Proč si vyměňovat důvěrnosti nebo perverznosti s někým, koho jste nikdy neviděla? Vždyť pod přezdívkou Brad Pitt vás může svádět téměř kdokoli, od padesátiletého strejce přes nadrženého puberťáka až po lesbickou kamarádku…

Dnes je ale virtuální prostor stejně významným dějištěm vztahů jako realita. Mobily, e-maily a internetové servery přinesly do našich vztahů nové možnosti – seznamování a sbližování s muži jsou jejich prostřednictvím pro nás tak snadné. Psycholožka Jitka Douchová potvrzuje, že zatímco před deseti lety byl vztah přes internet vnímán jako sci-fi, dnes se s ním ve své praxi setkává stále častěji – ať už jde o ženy, které zjistily, že je takhle podvádí jejich partner, nebo ty, které si přes síť našly nového ,reálného‘ partnera a teď řeší klasický milostný trojúhelník.

VÍCE SE DOČTETE VE DRUHÉM DÍLE.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA