Love is in the air: Čtyři plus jedna rada jak začít randit

Jste single? Je čas to napravit. A všechno napovídá tomu, že je na to ideální doba. Na Facebooku vám objekt zájmu na dotaz: "Hola, jak se vede?" najednou odpoví: "Co děláš? Jak se vede tobě? Nepůjdeme na kafe?" Velká a příjemná změna po běžných odpovědích typu: nestíhám, nemám čas, umřela mi babička, pes, křeček, mám vyvrtnutý kotník a nemůžu nikam chodit... Začněte taky randit! Nenechte se odradit případnými nepovedenými vztahy, vždyť trochu zariskovat se vyplatí. Čekat tiše v koutku, to nikoho nebaví. Vyražte do ulic, do parků, na party, zkrátka mezi lidi, a pokud jste se letos nelíbali pod třešní, uvidíte, že přístí rok to bude pořádná líbačka!

4 věci, na které byste měla pamatovat, i když zamilovaně randíte

1. Nezapomínejte na kamarády
Na ty, co se s nimi znáte od gymplu, na ty, co máte už několik let v práci a na ty, co jste různě potkala během života. Jsou to ti kamarádi, kteří vás brali do divadla a do kina, když vám bylo smutno, ti, s kterými jste prožila divoké časy na festivalech a nebo kteří vás podrželi, když jste se se zlomeným srdcem potácela na pokraji zhroucení. Jsou to ti, kteří vám vždycky odpoví na textovku, a před výplatou za vás zaplatí oběd. Pokud se pustíte do intenzivního randění a povede se vám najít správného kluka, udělejte si na přátele alespoň jednou za týden čas. Není totiž nic horšího, než přebrat názory a přátele svého kluka a ztratit samu sebe.

giphy 3 170d1

2. Utrácejte s rozumem
Ano, je to lákavé, když randíme, chceme se líbit. Za výlohou mají nové sexy prádlo, neodolatelnou kabelku, úžasnou sukni a krásné modré šaty. A to ještě nemluvíme o měsíčních návštěvách u kadeřníka, kosmetičky, pedikérky, manikérky. Prázdné konto není podmínkou nového vztahu. Ano, snažte se vypadat, jak nejlépe umíte, ale pokud vás on miluje, bude vás milovat i v sukni a sandálech z minulého roku. Buďte taková, jaká jste a nehrajte divadlo ani před sebou, ani před ním. 

 

giphy 4 1006d

3. Nezapomínejte na práci
Nekonečné večírky, noci, kdy se vám ještě nechce spát, a pak pozdní příchody do práce nebo dokonce výmluvy na nemoc. Jde to tolerovat, ale musíte mít za šéfa ženu, která si prošla podobným milostným zatměním a nějakou chvíli bude mít pochopení. Ale pokud i po roce vztahu se "super" klukem budete chodit do práce před polednem, připravte se na to, že to nebude vadit jen šéfovi, ale i kolegům v práci, které zdržujete a opravdu je nezajímá, že se chcete s vaším "super" klukem v klidu nasnídat a ještě si jít ráno zaběhat. Mějte na paměti, že pracovní doba někdy začíná a někdy končí a že váš "bezdětný" režim může někomu dalšímu narušovat čas s rodinou. Svoboda jednoho začíná tam, kde končí svoboda druhého.

giphy 12 299af

4. Nebuďte závislí na sociálních sítích
Nekonečné telefonáty, neustálé textovky, hodiny na Facebooku, updaty na Instagramu nebo Snapchatu - tohle všechno může být pro vaše okolí otravné. Updaty typu cítím se zamilovaně se "super" klukem v Lokálu na pivu, další fotky z výstupu na Bezděz a nebo další video ze společné snídaně... Věřte, že je trochu otravné vidět každý týden jedno a to samé. Je to monotónní, bez nápadu a nudné. Každý z nás miluje rituály, ale není třeba se o ně dělit s celým světem. Chraňte si trochu soukromí. 

A jako bonus jedna stará a osvědčená rada z 80. let, která se dnes už zase stává aktuální: Používejte kondom.

Pokud dneska večer nejste někde na rande, pusťte si některý ze zamilovaných filmů, minimálně vás to dostane do toho správného rozpoložení! A zítra zvedněte oči od telefonu a radši se koukejte po klukách. Stojí to za to. 

Předplatné Elle

Elle cover
REKLAMA