27 šatů: Co si obléknout na svatbu, když jdete za družičku

Nesnadný úkol

Ve chvíli, kdy se vám v rukou ocitne pozvánka na svatbu, padne na vaše bedra také velká zodpovědnost. Jako kamarádka nevěsty budete čelit hned dvěma velkým výzvám. Tou první je pomoct hlavní hrdince vybrat šaty, na které bude okouzleně vzpomínat ještě roky po svém velkém dni. Váš hlas bude mít při výběru a volbě té pravé svatební róby stejnou váhu a význam jako při volbě prezidenta. Díky nabídce svatebních salonů a dnes už i speciálním svatebním řadám běžné konfekce se tento důležitý úkol většinou dříve či později podaří zvládnout. Tím si ale můžete oddechnout pouze částečně. Nyní před vámi stojí druhá výzva – obléknout sebe. Podle dobrých zvyků byste měla sice vypadat úchvatně, ale zároveň se vyvarovat toho, abyste na sebe strhla pozornost patřící nevěstě.

Mohlo by se vám líbit

Nesmrtelné svatební šaty Grace Kelly: Čím byly tak speciální?

Grace Kelly se zapsala do paměti veřejnosti hned z několika různých důvodů. Její půvab, krása a talent okouzlily nejednoho muže. Její srdce ale patřilo monackému knížeti Rainierovi III., se kterým 19. dubna 1956 uzavřela manželský sňatek a z Oscarové herečky se stala monacká princezna. Tento moment se zapsal jak do dějin, tak do módního průmyslu, a to především díky překrásným šatům, které na sobě princezna měla. Svatební šaty Grace Kelly, které jsou považovány za jednu z nejikoničtějších rób v historii módy, jsou i nadále interpretovány – dokonce i královskou rodinou a celebritami – o téměř sedm desetiletí později.
elle.cz

Dresscode nebo vlastní volba?

V některých případech vám to nevěsta ulehčí předepsaným dresscodem, když si přeje, aby se všechny členky její svatební družiny oblékly do stejné barvy, délky nebo dokonce do variace na jedny a ty samé šaty. Výběr obstará sama a když vy potlačíte svou touhu vypadat originálně a vyhovíte nevěstě, stačí vám v tom případě už jen zvolit svou velikost a připojit se k hromadné objednávce. Pokud vám dá nevěsta při výběru svatebního outfitu volnou ruku, vyhněte se černé barvě. Ačkoli je jinak tato barva na špici volby outfitu na společenské události, na svatbu se nehodí. Výjimku tvoří šaty zkombinované s jinou barvou, které nepůsobí těžkým, dramatickým dojmem. Stejně tak se nehodí vyzývavé modely. Vyvarovat byste se měla také hlubokým výstřihům, oproti tomu odhalená ramena nebo záda nevadí. Ideální délkou je midi či maxi. A pokud budou šaty celkově působit decentně a elegantně, zakázána není ani jinak na svatby nepříiš žádaná délka mini. V galerii se můžete podívat na 27 modelů, které vám mohou být inspirací. A které si můžete také rovnou pořídit.

Inspirace pro slavnostní svatební outfity:

Nezapomeňte na to „neviditelné“

Zapomínat byste neměla ani na spodní prádlo. Zatímco nevěsta bude vybírat z kousků, kterými o svatební noci oslní, vy se zaměřte na praktičnost. Prim budou hrát vaše šaty, proto je vhodné zvolit prádlo, které nebude barevně prosvítat, ani se pod šaty rýsovat svou strukturou. Ideální jsou tělové, popřípadě černé bezešvé kousky. Pokud navíc obléknete spodní prádlo, které vám dokáže vytvarovat postavu do šatů, abyste se necítila nekomfortně kvůli nějaké vykukujcí nedokonalosti, přidáte další bod i svému sebevědomí. Od věci není ani zvážit kalhotky s delší nohavičkou, které vám dopřejí svobodu pohybu. Při svatebních přesunech, vystupování a nastupování z aut, popřípadě při tanci oceníte, když si nebudete muset hlídat pohyby, abyste neodhalila více, než byste si přála. Samostatnou kapitolu tvoří punčochy. Svatba je natolik významnou společenskou událostí, že byste měla punčochy mít. Vzhledem k tomu, že se svatby pořádají spíše v teplejších měsících, vybírejte v kategorii lehkých a velmi průhledných punčoch nebo punčocháčů. Bývají označené jako „second skin“ nebo „neviditelné“.

Důležité skryté kousky:

Zdroj: Autorský článek