Konec velké lásky Aneb co když to celé byla jenom lež?

Sladké začátky

Začátky vztahů jsou vždy jedna velká nádhera a emocionální jízda. Vše je zalité sluncem, motýlci v břiše ne a ne přestat poletovat, nic není problém a vy máte pocit, že jste vyhrála jackpot v loterii o nejlepšího muže na světě. Je to pan Božský, který zkrátka nemá jedinou chybu. Když už vám i kamarádky řeknou, že žádnou nemá, začínáte vážně uvažovat o tom, že jste skutečně narazila na poklad, který nikdo před vámi neobjevil. Úžasné!

Po čase vám řekne, že už bez vás nechce usínat a společné bydlení je tak dalším logickým krokem, který následuje. Stěhujete se, tvoříte si domov snů a místo, kde budete utíkat před celým světem. Vše dotáhnete k dokonalosti a začínáte psát další etapu vašeho společného života. Společné akce s přáteli, nespočet dovolených, výletů, společných zážitků… Řešíte problémy, práci, rozhodujete se jako jeden. Nic nenasvědčuje tomu, že by něco mělo být špatně. Naopak. Žijete život svých snů. Nebo si to alespoň myslíte.

Diagnóza: Pokaždé si najdu podvodníka

elle.cz

Nečekané trhliny

V každé pohádce ale přichází moment, kdy se království otřese v základech a nikdo neví, jak to celé dopadne. Tenhle scénář se bohužel může stát i vám. Co když zjistíte, že vše, co jste doteď se svým partnerem žila, byla lež? Nebo minimálně část z toho všeho? Představte si, že si uvědomíte, že člověk, který vedle vás spoustu měsíců (let) usínal, je vlastně někdo úplně jiný. Cizí. Děsivé? Naprosto souhlasíme.

Pokud zjistíte, že jste žila ve lži, bude to nepochybně šok, ze kterého se budete velmi dlouho vzpamatovávat. Budete potřebovat spoustu času, abyste si vše srovnala v hlavě a rozhodla se, jak bude váš život vypadat dál. Důležitým aspektem bude samozřejmě i způsob, jakým jste se o své situaci dozvěděla. Bylo to náhodné zjistění, kdy zkrátka váš lhář udělal chybu a nezvládl svou roli hrát na 100%, takže se nechtěně přiznal sám? Nebo se našel nějaký „dobrák“, který o celé situaci už delší dobu věděl a celému divadlu přihlížel? Možná se stalo nečekané a objevil se ve vašem životě úplně nový člověk, který uvedl věci na pravou míru... Ať tak či tak, výslednou situaci to nezmění. Faktem je, že každá lež jednou praskne a ať se to stane jakkoliv, neubere to na vážnosti celé věci. Lháři většinou věří, že udrží hrát svou hru po celou dobu představení a nebojí se ani přídavků, pokud jsou chtěné a publikum si je vyžádá. Umí v tom zkrátka chodit. Co teď?

Koloušek, nebo sugar daddy? Každý má své kouzlo

elle.cz

Může se nějakým zázrakem stát, že vám váš milý vše vysvětlí a vy budete dál plout na obláčku zamilovanosti ze kterého zkrátka nechcete spadnout. On je samozřejmě na variantu odhalení připraven a má naprosto neprůstřelné alibi, které hraje v jeho prospěch. Ano, je jednodušší věřit tomu, že tohle by vám nikdy neudělal a je proti vám celý svět. Všichni vám závidí, žárlí, proto ty intriky. Ale upřímně, pokud máte jasné důkazy, dala jste si věci do souvislostí a došlo vám, že to zkrátka pravda je, řešení je jediné. Přestat poslouchat pohádky, kterými vás krmí on, tuhle ukončit a začít žít svou vlastní. Bez něj, bez lží, polopravd a falešných lidí kolem sebe. Naštěstí dnešní moderní pohádky prince nutně nepotřebují. Princezny dnešní doby si svou pohádkou umí zařídit i bez nich. Obzvlášť bez těch, kteří se za něj pouze vydávají.

Hlavu vzhůru

Mějte na paměti, že nikdy se nejí nic tak horké, jak se uvaří. Dopřejte si čas. Spoustu času. Všechno v sobě zpracujete a neskákejte po hlavě do nového vztahu, který vás „zachrání“. Vždycky se zachráníte jen vy sama. Jen musíte mít sílu a chtít. A když sílu nemáte? Povolejte do služby rychlého nasazení vaše kamarádky, které už budou vědět, jak se z téhle situace vymotat a dostat ven. Zjištění, že jste žila ve lži spoustu měsíců, je naprosto nepřenosná zkušenost. Když si jí ale projdete a celý tenhle proces si prožijtete, věřte nám, že fénix, který vstal z popela bude oproti vám amatér a vy už nikdy neuvěříte pohádkám, kde v hlavní roli nebudete vy a bezpodmínečná pravda, kterou si budete jistá.

 

Zdroje: Wikipedia.org, psychologytoday.com