MŮŽE PYŽAMO ZMĚNIT SEXUÁLNÍ ŽIVOT?

Vzpomínáte si na takové to červené flanelové pyžamo s tučňáčky, ve kterém vidíme Renée Zellweger úplně na začátku Deníku Bridget Jonesové? Tak přesně takové má moje kamarádka Silvie. Na silvestrovském večírku (pár hodin po půlnoci) nám to prozradil její muž Martin. A netvářil se u toho zrovna šťastně: „Když člověk přijde domů pozdě večer z práce a najde svou ženu v posteli v tomhle, není to právě povzbuzující. Zvlášť když nezbytným doplňkem je laptop na klíně. To už by na sebe rovnou mohla pověsit cedulku ‚Nerušit!‘ konstatoval.

To ovšem ještě netušil, co přijde potom. Z lednové služební cesty do Londýna mi Silvie nadšeně poslala fotku růžových flísových, ehm, dupaček v dospělé velikosti, které objevila ve výprodeji na Oxford Street. I s kapuckou, takže kdokoli, kdo si je oblékne, vypadá jako obří postavička ze seriálu Teletubbies. „V těch bude teploučko!“ jásala.

Nutno podotknout, že Silvie s Martinem mají tři děti a další neplánují. Nicméně Silviina slabost pro bizarní spací úbory je dokladem toho, že pyžamo opravdu může výrazně ovlivnit váš sexuální život. V tomto případě k horšímu. Co si ale obléci do postele, pokud se chcete cítit a vypadat doopravdy sexy, ale zároveň nechcete obětovat své pohodlí? V každé fázi vztahu platí něco trochu jiného.

PRVNÍ SPOLEČNÁ NOC
Dress code první společné noci je zcela jasný a vůbec si nad ním nemusíte lámat hlavu. Samozřejmě že většinu noci na sobě nebudete mít nic. Ale pokud už si posléze budete chtít něco obléci, nechť je to jeho košile, nedbale zapnutá na jeden dva knoflíčky, anebo tričko. Vypůjčené partnerovo oblečení dodá okamžiku atmosféru lehkonohé improvizace, i když ve skutečnosti jste tu společnou noc strategicky plánovala třeba tři týdny dopředu. V jakémkoli kousku z jeho šatníku budete navíc vypadat křehce a žensky – právě na tomhle principu funguje trend boyfriend džín, boyfriend svetrů a boyfriend nevím čeho ještě. Bohužel, kouzlo vypůjčené pánské košile je spíše krátkodobé. Pokud plánujete vážný vztah, je lepší mít v zásobě vlastní pyžamo.

PRVNÍ SPOLEČNÝ VÍKEND
Chystáte se do romantického penzionu v Poděbradech, na víkend do Barcelony nebo na ochutnávku vín do Pavlova? V každém případě nadešel čas ukázat se partnerovi poprvé ve vlastním spacím úboru. Co od něj očekáváte? Pravděpodobně si přejete vypadat sexy, ale zároveň tak, aby to nevypadalo, že se až moc snažíte vypadat sexy. A samozřejmě by měl působit dojmem, že jste nad ním vůbec nepřemýšlela a hodila do kufru to první, co vám v šuplíku
s nočním prádlem přišlo pod ruku. Ideální zbraní pro tuhle víkendovou misi je krátká noční košilka na ramínka kombinovaná se šortkami. Může mít mnoho podob – od romantické, v bílé variantě se saténem a krajkami, nebo po sportovnější s námořnickými proužky. Koeficient cudnosti versus dráždivosti je v tomto případě 50 : 50.

PRVNÍ SPOLEČNÝ BYT
Máme pro vás dobrou zprávu: podle průzkumu, který proběhl ve Velké Británii, považuje celých 37 procent mužů v dlouhodobém vztahu za nejpřitažlivější, když spíte v pyžamu (zatímco sexy prádélko preferuje 32 procent a ,vůbec nic‘ jen 16 procent mužů). Samozřejmě že pyžamem v tuhle chvíli nemyslíme to červené s tučňáčky à la Bridget Jones!

Jednou jsem čistě ze zvědavosti řekla svému muži, že bych si k Vánocům přála ,něco na spaní‘. Záměrně jsem to blíže nespecifikovala, protože jsem chtěla zjistit, co si pod tím představí on sám. Erotické prádlo? Dlouhou romantickou noční košili? A dostala jsem právě tohle: klasické pyžamo s vrškem na knoflíčky a kytičkovým potiskem. Na tom britském průzkumu je tedy možná velký kus pravdy...

Jakým pyžamem ve vztahu zahnat nudu a v čem jít spát jen tak pro spestření? To se dozvíte na straně 133 a 114 v nové dubnové ELLE.