5 knih, jež si přečtěte v lednu

Venku je už pořádná zima a navíc v jednom kuse sněží, tak zůstaňte celý den v posteli. Uvařte si bylinkový čaj nebo ideálně horkou čokoládu, zachumlejte se do teplé deky a začtěte se do některé z těchto knížek.

Nejlepší víkend (Patrik Hartl)

Jestli jste si letos dali novoroční předsevzetí, přečtěte si, jak se s ním popasovali hrdinové nové knihy Patrika Hartla. Všichni touží změnit svůj život a doufají, že se jim to během nového roku podaří. Mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené, během kterých se dá změnit téměř cokoli…

kjdk

 

cara

Sběratel sněhu (Jan Štifter)

Rozhodně jedna z nejlepších knih loňského roku. Českobudějovický novinář Jan Štifter už zaujal svou prvotinou Kathy, v níž pátrá po osudech své babičky. I v této knize se prolíná několik dějových linek, přičemž propojení odhalíte skoro až na konci. Jednoduchý, téměř surový styl vás bude při čtení bavit, stejně tak jako zamotaný příběh. Ideální kniha na dlouhé zimní večery.

kjkljcara

Český ráj (Jaroslav Rudiš)

Oblíbený autor se v nové knize zabývá mužskou duší. Parta chlapů se pravidelně schází ve staré sauně za městem, kde se cítí svobodní a mohou být těmi, kým doopravdy jsou. Jejich sebestředný svět rámují tragikomické vzpomínky na minulost i nejistota z vlastní budoucnosti. 

kjjcara

Jiný TGM (Pavel Kosatík)

Vzdělávání je samozřejmě důležité, takže si kromě beletrie přelouskejte i něco, nad čím se budete muset zamyslet a díky čemu se dozvíte něco nového. Kniha Jiný TGM je pro všechny, kteří přemýšlejí o české demokracii a o tom, jak ji udržet. Zároveň přináší víc života a pochybností než pomníků a svatých obrázků.

kjdkjcara

Pražské jaro (Simon Mawer)

Po zkoumání příběhu o vile Tugendhat se Simon Mawer vrhnul na další téma české historie. Jestli jste události roku 1968 zažili, nebo ne, je při čtení této knihy vlastně jedno. Rozjezd je sice trochu pomalejší, o to rychlejší spád pak ale má závěr. Přečtěte si příběh dvou britských studentů, kteří se rozhodli procestovat Evropu, tajemníka britské ambasády v Praze a jedné české studentky. Jak tahle love story nakonec dopadne?

jdkj

 

EBC promo