3 výhody cestování o samotě

1. Sami za sebe

Možná se bojíte právě toho, že budete sami a nikdo vám s ničím neporadí a nepomůže. Ale přesně takové situace, kdy se musíte sami o sebe postarat, vás posunou. Navíc zjistíte, jak obrovská výhoda to je. Budete si dělat jen to, co chcete. Když budete chtít zůstat celý den na pláži, tak to uděláte. Nebo naopak budete chtít vyrazit na nákupy, ale víte, že váš partner/kamarádka/sestra to nesnášejí? Teď máte naprostou svobodu. Dělejte si co chcete!

2. Božský klid

Během cestování budete mít naprostý klid a konečně čas na svoje myšlenky. Úplně přestaňte řešit, jak se na vás lidé dívají, když sedíte sama v kavárně. Párkrát to uděláte a zjistíte, jak osvobozující to je. Odpočívejte, soustřeďte se sami na sebe a užívejte si, že na vás nikdo nemluví a nikdo po vás nic nechce.

3. Nové zážitky

Jasně, každé cestování s sebou přináší spoustu nových zážitků a zkušeností. Když ale cestujete sama, jsou o to intenzivnější. Poznáte nové lidi, a protože vám pravděpodobně bude chybět lidský kontakt a už se nebudete muset schovávat za to, že jste přece na dovolené s kámoškou, tak co byste se bavila s někým novým, tím spíš se s někým seznámíte. A kdo ví, třeba to budou přátelství na celý život. Solo cestovatelů je totiž plný svět.

EBC promo