Dětský festival Mini již pošesté v Praze!

Přes devadesát pečlivě vybraných značek, designérů, módních návrhářů, nakladatelství a obchodů nejen z České a Slovenské republiky představí výrobky a sortiment, které zaujaly ředitelku festivalu originalitou a kvalitou, překračujícími běžnou nabídku pro děti a rodiče na našem trhu. 

„Festival se tentokrát ponese v duchu kouzel,“ říká zakladatelka a ředitelka mini Tereza Bruthansová. „Na vizuálu proto vidíte kouzelnou hůlku, kterou děti na festivalu dostanou jako dárek a je jen na nich a jejich fantazii, co a jak s ní vykouzlí.“ 

Stále více mohou na mini maminky nakupovat nejen pro své děti, ale též samy na sebe. Nové kolekce představí například značky Shark in the Park, LoowFAT Kids, Šimido, Koa Koa Baby nebo Elí Belí, BeBirdie, Duomamas, MMMoje, Šimido, Boxxkids a Nadoma a Naven. Z přírodních materiálů nabídnou oblečení pro malé i velké česká Julie, slovenské značky SIdumilu a Cila a dále concept store Wild Moon a nový e-market YUY. Obchod Fór Kids představí mimo jiné dánské značky Small Rags a boty EN.FANT. Dětskou obuv najdou návštěvníci také na stáncích obchodu Little shoes, který přiveze značky Camper, Bobux a Plae, obchodu Skibi a u Betty Brands. Oblečení pro nastávají a kojící maminky předvede Mama by Segra.

mini


Šperky mají na festivalu rovněž své důležité místo: něžnými náramky a náhrdelníky zaujme Le Petit Délice, kousacími korály Mimijo a kolekcemi dětských náušnic 27Jewelry a nově také Eliška Lhotská. Chybět nebudou ani nepostradatelné mini stálice jako nosící šátky Omnifera s podznačkou MOM nebo látkové doplňky od Lumpky. Česká Braasi ukáže kolekci dětských batohů Braasi Baby a obchod Urbane Tokyobike rozšířenou kolekci batohů od anglického brandu Goodordering.

Oblast dětského nábytku se rozroste o novou českou značku Kidnest, vyrábějící dětské postele, a žebřiny Funky Monkey. Rostoucí nábytek zastoupí Mimimo, Chytrá židle Sedees a učící věž Kid Helper od Utukutu. Premiéru bude mít na mini značka Miju domečky. Milovníky dřevěných hraček nadchne skřítkovské ŠimiDO a Utukutu s multifunkčními houpačkami. Na mini se vrací také Pikle s projektem Kufříkov, Hvězdářem a setem Betlém. Knihy najdou návštěvníci třeba na stáncích nakladatelství Meander, Host, U sta hromů, Dynastie, Alfabeta, v knihkupectví Dlouhá punčocha a na stánku knižní univerzity Flowers & Dinosaurs. Také nabídka deníků, do nichž si rodiče mohou zaznamenávat vývoj dítěte, se rozrůstá: na mini patří mezi vyhledávané napříkad To je moje, V plenkách a zápisníky od Bloque. Tentokrát k nim přibude novinka Tamary Klusové – Kniha života, s níž bude na mini slavit premiéru. 

A jaký vás čeká doprovodný program?

Děti se mohou těšit na výtvarné dílny s autorkou dětských knížek Oksanou Bulou (Zubr si hledá hnízdo a Medvěd nechce jít spát od nakladatelství Host), dva worskhopy s Patrikem Antzackem, autorem Alfabety, a dílnu plstění s Noemovou archou. Na mini proběhne křest s dílnou k nové knize ABCZ, hudební dílny s La školou, básnění nad dekou s Široko a cvičení jógy s Little Bubbles. Dále si děti užijí oblíbené zdobení cupcakes s Lelí’s cupcakes. Doporučujeme si účast na programy rezervovat.

Stejně jako loni se vánoční edice festivalu odehraje v 5. a 6. patře OD Kotva, do nichž bude vyhrazen speciální vstup z postranní pasáže vpravo od hlavního vchodu do OD Kotva. Celý výstavní prostor i vstup bude bezbariérový. 

K dispozici bude klidová zóna pro kojící maminky v 5. patře. Přebalovací pulty v obou patrech vybaví bio plenkami a kosmetikou firma Babystart. 

mini