Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na velikonoční brunch:

Výtečné jídlo, elegantní prostředí a velikonoční program pro děti. To vše najdete letos pod jednou střechou na velikonočním brunch v Brasserie The Julius. Pod vedením Executive Chef Milana Dolejše se budou podávat sezónní speciality a oblíbené velikonoční dobroty. Z tradičních velikonočních pokrmů se bude servírovat například velikonoční nádivka s kopřivami, pomalu pečená trhaná kýta, králičí ragú či beránek a mazanec s marmeládami House of Julius Meinl. Na brunch nesmí chybět ani live station, kde se bude připravovat hovězí krk s demi-glace a pečené kuřátko, které můžete doplnit některými saláty či přílohami. Na své si přijdou i milovníci plodů moře díky čerstvým ústřicím, baby krevetám a slávkám dušeným na víně, zázvoru a kari. Velikonoce jsou svátky pospolitosti, proto je na děti a společný čas s rodinou zaměřen i tento brunch. Čeká na ně nejen spousta dobrot, jako řízečky, všemi dětmi oblíbené těstoviny s tomatovou omáčkou a candy station s lízátky, čokoládovými vajíčky a gumídky, ale i velikonoční zábava. Pro děti bude připraven program v podobě malování na obličej, velikonočních omalovánek a hledání velikonočních vajíček, které proběhne ve 13:00.

Kdy: 31. března, od 12:00 do 15:00
Kde: Brasserie The Julius, Senovážné náměstí 3, Nové Město

Brasserie The Julius

 

Kam na drink:

Tam, kde najdete Café Slavia, narazíte i na restauraci Parnas, Klub FAMU a FAMU samotné. Palác Lažanských je zkrátka na dobré adrese, a pod svou střechou sdružuje hned několik útočišť v samém centru Prahy. Právě zde se rekonstruuje bývalý divadelní bar. „Na rekonstrukci divadelního baru spolupracujeme s architekty Olgoj Chorchoj. V tuto chvíli už můžeme říct, že se rekonstrukce chýlí ke konci a bar se bude za pár měsíců otevírat,“ říkají zakladatelé. „Už teď ale máme k dispozici tým plný top barmanů v čele s head barmanem Peterem Plieštikem. Právě proto jsme se rozhodli využít aktuálně nevyužívaný prostor francouzské restaurace Parnas a vytvořit tam časově omezený barový Pop Up Éra, kde se nyní, každý týden od čtvrtka do soboty, míchají skvělé drinky.” Éra v restauraci Parnas bude v provozu pouze po omezenou dobu. Celý koncept popupu je drzý a lehce punkový, ale pořád na úrovni. Každý týden nabídne nové drinky, které se již dále neopakují. A tak se snad nabízí říct – neotálejte.

Kdy: Éra Pop Up je otevřen od čtvrtka do soboty od 18 hodin.

Kde: Smetanovo nábřeží 2, 110 00 Staré Město

Éra

 

Kam za Kafkou:

Kampus Hybernská se na pět dní promění v laboratoř pátrající po podstatě Kafkova génia, jehož odkaz zůstává často pod nánosem povrchní vrstvy turistického boomu. Scénická čtení, panelové diskuse, vzdělávací workshop, pop-up galerie, site-specific performance či hudební vystoupení – všechny tyto aktivity budou směřovat k oživení Kafkovy jedinečné mytologie. „Naším cílem je na základě Kafkovy prózy i deníků přetvořit prostory Kampusu Hybernská v místa, které budou evokovat Kafkovo literární dílo. Ať už ve smyslu imerzivního divadla, ve kterém se divák zcela volně pohybuje ve vymezeném prostoru a může na základě vlastního rozhodnutí sledovat inscenované situace či dokonce do nich sám vstupuje, nebo ve smyslu site specifickém, tedy inscenací v prostoru, který je netradiční a explicitně nedivadelní,“ říká programová ředitelka Veronika Vlachová.

Kdy: 19.-23. března

Kde: Kampus Hybernská

Kafkus Hybernská 2024

 

Kam do divadla:

Chtěli jste někdy nahlédnout do zákulisí televizního seriálu? Právě tam vás zve nová divadelní komedie Pokračování příště. Hana – herečka, kterou každý zná díky seriálu Porodnice – patnáct let ztvárňuje diváky milovanou seriálovou doktorku. Hana ale cítí, že se producentům už zajedla a v seriálu ji nechtějí. Její obavy a úzkosti je nucena s ní sdílet sestra Marie. Starostlivá matka od rodiny, která rozjíždí svůj e-shop. Hanu čeká důležité setkání s nekompromisní producentkou Růženou. Dočká se seriálová doktorka dalších dílů, nebo ji a její́ představitelku dynamická producentka radikálně odstřihne? Hana je ale pro záchranu své postavy schopná udělat cokoliv... Za scénářem stojí Jakub Volák a za režií Viktorie Čermáková. Sršící ironií, sarkasmem i osobitým šarmem excelují herečky Kateřina Kaira Hrachovcová, Kristýna Leichtová, Markéta Plánková.

Kdy: repríza je naplánovaná na 27. 3.

Kde: divadlo Palace, Václavské nám. 12, Praha 1

hra Pokračování příště

 

Kam na výlet:

Nechte pracovní povinnosti všedním dnům a udělejte si výlet do Resortu Český les. Ještě to není ani rok od jeho otevření, a k stávající hlavní budově již zavedeného Aparthotelu Železná na začátku zimy přibyl nový sesterský koncept v podobě Boutique Apartments Železná, situovaný v budově někdejší prvorepublikové školy. Designová novinka s pouhými osmi pokoji nabízí autentickou atmosféru a nebývalou míru soukromí na dohled hlubokým lesům chodského pohraničí. V restauraci Hvozd si můžete vychutnat širokou škálu specialit české i zahraniční kuchyně, připravených z místních surovin, a to buď uvnitř nově zařízeného interiéru, nebo venku pod širým nebem. V baru Kotelna pak můžete relaxovat a ochutnat originální nápoje v prostředí bývalé kotelny, která se proměnila ve stylový bar. Po výletech si můžete dopřát zasloužený odpočinek ve wellness, kde vás čeká parní sauna, finská/bio sauna s ochlazovacím bazénkem a Kneippův chodník pro regeneraci. Navíc tu najdete i produkty od místních výrobců, farmářů, včelařů a pěstitelů, abyste si mohli odnést nějaké ty suvenýry.

Resort Český les

 

Kam na výstavu:

Výstava Richarda Štipla s názvem Cognitive Dissonance přibližuje tvůrčí vývoj česko-kanadského sochaře, jenž se pohybuje mezi malířským plátnem a hyperrealistickými kolorovanými sochami. Vystavena jsou díla starší i díla, která jsou veřejnosti představena poprvé. Ve své práci se věnuje introspekci a revizi vnitřních procesů formujících vnější podobu lidského těla, zejména tváře.  „Svým dílem nenastavuje zrcadlo pouze sobě, nastavuje je celé společnosti, a dokonce celé civilizaci. Štiplova cesta ke znovunalezení člověka vede skrze nalezení sebe sama. Cesta očistění vede skrze obnažení se, odhalení nejskrytějších poloh vlastní psyché. Na sebe nastavené zrcadlo obrací pak směrem k divákovi a stává se zneklidňujícím prorokem lidské kondice,“ říká k výstavě kurátor Jaroslaw Sebastian Pastuszak.

Kdy: do 12. dubna 2024

Kde: JSP Art Gallery na Malé Straně

výstava Cognitive Dissonance

Zdroj: archiv zmíněných