REKLAMA

KarELLE: co se dělo v redakci 17

REKLAMA

1. Pondělky s Temným případem

Asi jste už pochopili, že na seriály koukám. A teď je mým favoritem třetí sezona Temného případu. Každé pondělí večer se už nemůžu dočkat. Kamarádka viděla první i druhou řadu. Woody Harrelson a Matthew McConaughey v první hráli a druhou a třetí tak nějak na střídačku spoluprodukují. Jsou tam úžasní herci, o kterých jsem zatím tolik neslyšel. Seriál se odehrává ve třech dějových liniích: 1980 – únos a vražda Willa a Julie, 1990 – vykradení lékárny a nalezení otisků prstů, 2015 – televizní interview. Hlavními postavami jsou detektiv Wayne Hayes, jehož hraje skvělý Mahershala Ali (film Moonlight). Jeho kolega Roland West (Stephen Dorff) sice není tak bystrý jako Wayne, zato v roce 1990 udělá u policie kariéru. A pak je tu ještě učitelka dětí Amelie, kterou hraje neznámá, ale naprosto oslňující Carmen Ejogo. Později si Amelie vezme Wayna a o únosu a vraždě napíše knihu.

Dále v hledáčku režiséra skončili hádající se rodiče, indián sbírající ve vesnici odpadky, podivínský bratranec, který sleduje Willa spícího na gauči a parta tří náctiletých kluků brouzdajících vesnicí v satanistických tričkách a fialovém brouku. Hlavní indicií k vyřešení únosu a vraždy se zdají být kukuřičné panenky. Na zodpovězení všech otázek si musím počkat, ale v pondělí budu sedět u HBO a koukat na čtvrtý díl. A jak to souvisí s naší redakcí? V úterý ráno určitě proběhne rekapitulace, komu se co líbilo a kdo co jak pochopil. 

2. Dara Rolins

Asi už jste si v našem posledním čísle všimli, že jsme fotili 25 zajímavých žen. Všechny byly úžasné! Od distingované paní Zaoralové, živelné Ani, usměvavé Bju, živočišné Žofie až po optimismem nabitou paní Elenu Gorolovou. Jako poslední do ateliéru na focení přišla zpěvačka Dara Rolins a bylo to, jako by přišla stará známá. Probíral jsem se staršími výtisky ELLE a zjistil jsem, že se fotila se Simonou Krainovou, mluvila o vztahu s hokejistou Jaroslavem Bednářem, zamiloval jsem si její rozkládanou titulku od Braňa Šimončíka a samozřejmě mi přijde cool fashion story, kterou pro ELLE nafotili s Rytmusem v romské osadě u Velké Lomnice. Na otázku, čeho se nejvíc bojí, Dara odpověděla, že umělecké nicoty. To zní možná až trochu pohádkové, jak z Nekonečného příběhu, ale v jakékoliv kreativní práci by se toho měli bát všichni. Darinka je prostě víc cool, než jsem si kdy mohl pomyslet. 

3. Maruška odjela na finále Elite Model Look

Před týdnem jsme fotili beauty story do březnové ELLE s Marií Sýkorovou (finalistkou Elite Model Look z roku 2018). Tahle patnáctiletá holka je nejen krásná, ale i zábavná, a pokud byste to náhodou nevěděli, tak předcvičuje aerobic. Má svoji třídu ještě menších holčiček, než je ona, a učí je se hýbat. A na Instagramu jsem koukal, že odjela na světové finále do Santa Cruz de Tenerife. Tak jí jen chci poslat pusu a budu jí držet tlapky. 

4. Jak jsem objevil vínobar Dvojka na Letné

V pátek jsem byl na večeři s Markétkou a Aničkou a pak mě vytáhly do vínobaru Dvojka na Letné. Kdosi mě strašil, že se bílý laboratorní interiér nehodí k vínům, ale mně to sedlo. Líbí se mi prostor vybavený sněhově natřenými lednicemi, kde se chladí bílá vína, a ve stejné barvě i ponk, který je dominantou celého místa. Společně u něj může sedět více skupinek a probírat Velmi křehké vztahy, což se tady v pátek samozřejmě dělo. U každého stolku seděl někdo, kdo potřeboval probrat životní eskapády a tohle místo je k takovým rozhovorům přímo stvořené. Protože ve víně je prý pravda. A ve Dvojce je víno. A psi mají vstup povolen! 

5. Haute couture a Aneta

V redakci jsme se koukali na přehlídky haute couture. Krásně akrobatický a cirkusácký byl Dior. Flitrované artistické čepičky, bezva kouřový make-up s klaunskými slzami od Petera Philipse a manéž. Zpěvačka Celine Dion plakala v první řadě na přehlídce Valentino. Jak se novinářům podařilo později odhalit, dojaly ji šaty, ale i píseň, která zazněla na její svatbě. Byl to prostě komplexní módní zážitek. Šlo o píseň Roberty Flack First Time Ever I Saw Your Face. A nakonec musím zmínit ještě přehlídky Chanel a  Aisha. Proč? Obě prestižní přehlídky chodila česká modelka Aneta Měšťanová. A já Anetu znám velmi dobře. Minulý rok jsem ji potkal v Grébovce, kde fotila fashion story Vlasy, a pak si také zahrála pro ELLE na herečku. Natáčela totiž krátký fashion film na Slapech s Markem. Byl jsem na ni pyšný a měl jsem radost, že se jí haute couture sezona v Paříži tak krásně povedla. Graaaatulujeeemeeeee!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA