Když přichází apokalypsa, k zemi hleď!

 

Když si režisér Adam McKay, známý především díky filmům jako The Big Short, Step Brothers či Anchorman, vezme na paškál téma jako konec světa, nečekejte klasické drama, ve kterém se lidstvo zoufale snaží odvrátit katastrofu, ale naopak se těšte na mnoho velmi nečekaného absurdního humoru, který se často překrývá s nervozitou a hromadu nadsázky. Celý snímek začíná, když astronomové Michigan a Kate (Leonardo a Jennifer) objeví masivní kometu. Nadšení z tohoto významného objevu však záhy střídá děs, když si pár uvědomuje, že je toto těleso na kolizním kurzu přímo se Zemí a lidstvo má posledních šest měsíců života.

Astronomové se snaží varovat Bílý dům, avšak setkávají se s neúspěchem. Prezidentka Meryl Streep a její poradce/syn Jonah Hill řeší mnohem “naléhavější” problém nahých modelek a nechávají je dlouho čekat, aby záhy oznámili, že záhuba lidstva se jim před volbami zkrátka nehodí... Celá situace by byla zkrátka velice absurdní, kdyby nebyla tak blízko realitě. Michigan a Kate chtějí přesto světu tuto tragickou zprávu sdělit, ale nikdo ji nechce slyšet. Když se Kate sesype v přímém přenosu a nervově zhroucená oznámí, že všichni zemřou, stane se z ní meme... Celý příběh je vlastně založen na kontrastu smíchu a dramatu a výsledek, který naprosto brilantně podporují špičkové herecké výkony, je dokonalost sama!

 

 

Avšak jak film postupuje dál a dál, a ona tragická hodina se blíží i humor dochází. Dokáže lidstvo spolupracovat, aby odvrátilo katastrofu? A jak se k tragédiím všeobecně staví? Ano, tento film je dost jasnou satirou, která jistě pobaví, avšak ruku na srdce, co jste dělali vy, když přišla pandemie a nikdo nevěděl, jak to s námi dopadne... Taky jste pekli chleba a sledovali Tiger Kinga? Možná, že nám Adam McKay chce sdělit, že tváří v tvář hrozbě bychom měli držet při sobě, důvěřovat si, ne prohlubovat rozdíly mezi sebou. Nebo na Štědrý den všichni zemřou? Uvidíme... Pokud už vás omrzela klasika jako Láska Nebeská, Sám Doma, Tři oříšky pro Popelku či Pelíšky - tedy program, který nabídnou české televize 24. prosince večer, vsaďte na Netflix a zkuste něco nového!  

Mohlo by se vám líbit

Máte dost princezen? Je čas na krimi seriály s ženami v hlavní roli!

Pyšná, princezna, princezna se zlatou hvězdou na čele, Princezna ze mlejna…Nic proti pohádkám, ale Vánoce jsou přeslazené nejen díky cukroví.
elle.cz